CampusLAN Area Network چيست؟

CampusLAN Area Network چيست؟

Campus Area Network

 یک شبکه رایانه‌ای است که از اتصال چند شبکه محلی (LAN) که همه آنها محدود به یک ناحیه جغرافیایی هستند ساخته می‌شود، مانند محوطه یک دانشگاه، یک مجموعه صنعتی یا یک پایگاه نظامی. می‌توان آن را به عنوان یکی از انواع شبکه‌های کلان‌شهری (MAN) به حساب آورد که عموماً محدود به ناحیه‌ای کوچک‌تر از اندازه معمول یک شبکه کلان‌شهری است.

در حالتی که در فضای یک دانشگاه شبکه‌ای از نوع شبکه دانشگاهی داشته باشیم، شبکه مورد نظر محتملا ساختمان‌های دانشکده‌های مختلف شامل بخش‌های آکادمیک، کتابخانه دانشگاه و ساختمان محل اقامت دانشجویان را به یکدیگر متصل می‌کند. شبکه دانشگاهی بزرگ‌تر از یک شبکه محلی ولی کوچکتر از یک شبکه گسترده (WAN) است.

Campus LAN قسمتی از زيرساخت شبکه است كه در آن رك­ های اصلی موجود در يك ايستگاه کاری (مانند يک مجموعه) را به يکديگر مرتبط می سازد.Campus در واقع ستون اصلی شبکه می­ باشد که بار اصلی شبکه را منتقل  می­ کند.

شرکت ويرا شبکه کاسپين در تمام زمينه­ هاي Campus LAN، از شروع تا اتمام کار فعاليت می­ کند.

–  مشاوره فنی

–  طراحی تکنيکال

–  تهيه نقشه­ های AS-IS و As-Built

–  حفاری و بسترسازی

–  کيبلينگ و راه­ اندازی

شبکهٔ پردیسی یا شبکهٔ دانشگاهی ، شبکه ای رایانه‌ای است که از اتصال چند شبکه محلی (LAN) که همه آنها محدود به یک ناحیه جغرافیایی هستند ساخته می‌شود،
مانند محوطه یک دانشگاه، یک مجموعه صنعتی یا یک پایگاه نظامی. می‌توان آن را به عنوان یکی از انواع شبکه‌های کلان‌شهری (MAN) به حساب آورد که عموماً محدود به ناحیه‌ای کوچک‌تر از اندازه معمول یک شبکه کلان‌شهری است.

در حالتی که در فضای یک دانشگاه شبکه‌ای از نوع شبکه دانشگاهی داشته باشیم، شبکه مورد نظر محتملا ساختمان‌های  دانشکده‌های مختلف شامل بخش‌های آکادمیک، کتابخانه دانشگاه و ساختمان محل اقامت دانشجویان را به یکدیگر متصل می‌کند.

شبکه دانشگاهی بزرگ‌تر از یک شبکه محلی ولی کوچکتر از یک شبکه گسترده  (WAN) است.

پست های مرتبط

ویپ (VoIP) چیست؟

ویپ VOIP چیست و چگونه کار می کند ؟

تفسيم بندی شبکه ها و انواع توپولوژی ها

تقسيم بندی شبکه ها و انواع توپولوژی ها

login

پسورد پیش فرض دوربین ها

تست فلوک

تست فلوک کابل شبکه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست