معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا - محصولات داهوا - ویرا شبکه کاسپین

معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا

احتمالا می دانید داهوا ساخت چین است و جزو معتبر ترین شرکت هایی است که در تولید سیستم های نظارت تصویری فعالیت دارد و در سالهای اخیر جزو صدرنشینان فروش دوربین مدار بسته در جهان قرار گرفته است.

پس در این شکی نیست که محصولات این شرکت از کیفیت خوبی برخوردارند. پس ما در ادامه از دید کارشناسی محصولات این شرکت و معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا را بررسی خواهیم کرد.

معایب دوربین داهوا

در شروع معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا، بررسی مان را ابتدا از معایب داهوا شروع میکنیم تا اگر قصد خرید دارید مزیت این برند باعث نشود که معایب داهوا را نادیده بگیرید. پس این قسمت را با دقت بیشتری بخوانید.

داهوا اصلی و تقلبی

طبیعتا مقصر این مشکل نمی تواند داهوا باشد اما این امر بزرگترین مشکل خریداران این برند است. شما زمانی که قصد خرید برندی را دارید قاعدتا به قیمت آن نیز توجه می کنید و ممکن است بحث قیمت شما را به جایی بکشاند که شما دوربینی را خریداری کنید که فقط اسم داهوا را دارد و محصول ساخت شرکت داهوا نیست.

به همین علت است که توصیه می شود محصولات داهوا را با گارانتی معتبر خریداری کنید زیرا گارانتی دهنده تنها محصولات وارداتی خود را که مطمئن است از داهوا تهیه شده تحت پوشش قرار خواهد داد.

در حال حاضر سه وارد کننده با نام ماد طلایی، فرا-گستر و ایران داهوا مورد تایید می باشند. البته چند وارد کننده دیگر هم وجود دارند که شاید به اندازه موارد فوق شناخته شده نباشند.

تک ورودی صدا

دستگاه های ضبط کننده داهوا تنها یک ورودی برای میکروفن به صورت مجزا دارند که میتوان آن را جزو نواقص این برند دانست.

هر چند که میتوان از دوربین میکروفن دار نیز به تعداد ورودی ها استفاده کرد اما مشکل اینجاست که تفاوت قیمت و تنوع کم دوربین های میکروفن دار نمی تواند جای ورودی مستقیم میکروفن را بگیرد.

تاثیر مسافت در دریافت تصویر دوربین داهوا

استفاده از کابل ترکیبی در دوربین مدار بسته امری متداول است که یک ترانس مرکزی کنار دستگاه گذاشته میشود و از آن به دوربین ها برق رسانی می گردد.

کابل ترکیبی همچنین قادر است هم ولتاژ برق و هم سیگنال تصویر را رد کند. اما اگر از همین سیستم برای مسافت کمی بالاتر برای مثال 50 متر به بالا در سیستم داهوا استفاده کنید، احتمال اینکه تصویر نداشته باشید وجود خواهد داشت. این در حالیست که دوربین های AHD این مشکل را ندارند.

پیشنهاد این است در این شرایط از پاور تغذیه در کنار دوربین استفاده گردد و در صورت امکان از کابل ترکیبی استفاده نگردد. در هر حال این مورد را می توان نقطه ی ضعفی در دوربین مداربسته ی داهوا دانست.

نداشتن خروجی AV تصویر

بسیاری از ساختمان ها برای داشتن تصاویر دوربین مدار بسته در همه ی واحد ها، یک خروجی از دی وی آر گرفته و آن را به مدولاتور وصل کرده و در نهایت آن را به وسیله آنتن مرکزی به تمامی واحدها می رسانند.

دستگاه های دی وی آر و XVR داهوا تنها دارای خروجی HDMI هستند و این امر باعث می شود که ساختمان هایی که می خواهند تصاویر را روی تلویزیون ببینند متحمل هزینه دیگری شوند که خرید یک کانورتور است که تصویر HD را به AV تبدیل کند.

اکنون بسیاری از دستگاه های AHD خروجی AV را برای بهره گیری از این قابلیت به صورت پیش فرض دارند.

راه اندازی اولیه طولانی

اگر قبلا از دوربین مداربسته استفاده نموده اید و حالا قصد جایگزینی آن را با سیستم های داهوا دارید، شاید مراحل راه اندازی اولیه دستگاه دی وی آر داهوا حوصله شما را به سر آورد.

هر چند این مراحل برای سیستم امنیتی یک مکان، حیاتی است اما افرادی که به سیستم های آنالوگ و یا AHD عادت دارند این راه اندازی برایشان آزار دهنده خواهد بود.

این مراحل شامل انتخاب منطقه زمانی، تنظیمات ضبط و موشن، معرفی و فرمت هارد، معرفی ایمیل معتبر، ایجاد پسورد مطمئن به همراه پترن و .. می باشد.

قیمت به مراتب بالاتر از مدل های AHD

یکی از عواملی که باعث میشود که خیلی ها به سمت دوربین داهوا نیایند قیمت آن است. دوربین های اکونومی داهوا نیز که دارای کیس پلاستیکی هستند نیز از مدل های مورد تایید ای اچ دی  40 تا 50 درصد گران تر هستند.

این برای کسانی که با کمترین قیمت به دنبال پیج هستند اصلا گزینه مناسبی نیست.

معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا - دوربین مدار بسته داها - ویرا شبکه کاسپین

مزایای دوربین داهوا

در ادامه معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا اگر موارد بالا چالشی جدی در خرید شما ایجاد نمی کند پس به دنیای دوربین های امنیتی معتبر، امنیت بالا و دارای قابلیت های خاص خوش آمدید. این تجربه می تواند نظر شما را در مورد کارایی دوربین مدار بسته تغییر دهد.

بهترین استاندارد حتی در مدل های اکونومی

تفاوت دوربین ساخت یک برند با دوربین بی نام و نشان این است که قطعات استفاده شده در آن دوربین بی نام و نشان مشخص نیست و تعهدی نیز در برابر آن ندارد و صرف تحویل درست به مشتری ماموریتش پایان یافته و محصول تبدیل به پول شده است.

اما این نسخه برای دوربین های برند نمی تواند پیچیده شود چرا که برند اعتبار و آبرو دارد و اگر مشکلی در محصولاتش وجود داشته باشد باعث می شود به مرور درصد فروش آن کاهش یابد و آن شرکت در نهایت متضرر گردد.

پس حتی اگر شما از مدل های اکونومی داهوا نیز محصولی خریداری بفرمایید، حداقل استانداردهایی که در پروسه ی ساخت این محصولات رعایت می شود، باعث می گردد آنها کیفیت مطلوب و عمر بالایی داشته باشند. نمونه ای از تصویر یک دوربین ارزان قیمت را در ادامه در اختیارتان قرار خواهیم داد.

انتقال تصویر رایگان و مطمئن

بحث انتقال تصویر برای برخی بسیار حائز اهمیت است. خیلی ها از دوربین مداربسته در داخل واحد خود استفاده میکنند.

داهوا از یک سرور مطمئن و ایمن استفاده میکند تا هم سرعت و کیفیت بالایی داشته باشد و هم به لحاظ امنیتی در بالاترین سطح ممکن قرار گیرد.

جریان انتقال تصویر در دوربین های داهوا چه به تلفن همراه و چه به کامپیوتر رایگان است و کانفیگ کردن آن به سادگی انجام خواهد شد. البته این سادگی برای فردی است که دوربین متعلق به او باشد و برای افراد غریبه تقریبا نا ممکن است.

آخرین تکنولوژی در فشرده سازی تصویر

بالا رفتن کیفیت باعث شده که تصاویر جای بیشتری در هارد بگیرند و از آن سو نیاز به هارد با حجم بالاتر بیشتر از قبل شده است.

خرید یک هارد با ظرفیت بالا نیز می تواند از لحاظ هزینه ای به صرفه نباشد، که لازم به ذکر است در سیستم های ساده AHD چاره ای هم نیست و یا باید هارد با ظرفیت بالا خریداری کرد و یا قید ضبط بلند مدت را زد.

اما داهوا به واسطه استفاده از آخرین تکنولوژی موجود توانسته محصولاتی را ارائه دهد که فشرده سازی چند برابری داشته باشند و نیاز کمتری به یک هارد با ظرفیت بالا داشته باشند.

تکنولوژی این فشرده سازی که شامل H.265 و H.265+ است قابلیت ضبط سه برابری به دستگاه خواهد داد.

دید در شب توانمند و قابل کنترل

دید در شب در دوربین های مدار بسته یک چالش است. یکی از مشکلات رایجی که نصابان با دوربین ها دارند عدم کنترل دید درشب دوربین هاست.

برای مثال شما دوربین را در فضای خارجی نصب می کنید که در آنجا نور تقریبا کافی برای شب وجود دارد. اما دوربین تشخیص میدهد که باید قابلیت دید در شب روشن شود و در نهایت تصویر سیاه و سفید خواهد شد.

تصویر سیاه و سفید برای خیلی ها مطلوب نیست و اگر دستگاه از مدلهای No Name  باشد هیچ کاری هم نمی توان کرد. اما دستگاه داهوا این امکان را میدهد که دوربین ها اتوماتیک باشند یا دید در شب همیشه روشن و یا همیشه خاموش باشد.

در کنار آن دوربین های استارلایت داهوا قادرند در تاریکی تصاویر رنگی تهیه کنند که اوج استفاده از تکنولوژی در یک برند را نشان میدهد.

استفاده از هوش مصنوعی در داهوا

یکی از پیشگامان بهره وری از هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته همین شرکت داهو است که سیستم نظارت تصویری خود را آنقدر هوشمند ساخته تا مصرف کننده بتواند بهترین بهره را از سیستم خود ببرد.

به طور مثال استفاده از دوربین در فضای خارجی جز برای بازبینی کارایی دیگری ندارد. اما داهوا با استفاده از هوش مصنوعی و تلفیق آن با تشخیص حرکت، کاری کرده است که یک قابلیت کاربری ویژه به پدید آید که نمونه آن در فیلم زیر به وضوح دیده می شود.

ساز و کار ساده و مطمئن در شرایط فراموشی پسورد

اکثر دستگاه های دی وی آر و NVR در صورتی که پسورد ورود فراموش شود، مراحل مبهم و گیج کننده ای دارند و معمولا می بایست دستگاه فلش شود.

ما در قسمت معایب یکی از ایرادات را مراحل راه اندازی اولیه طولانی بیان کردیم اما در این قسمت همان مراحل اولیه باعث میشود که ساز و کار بازیابی پسورد ساده باشد و مصرف کننده بتواند از طریق ایمیلی که در سیستم معرفی کرده است، پسورد خود را بازیابی نماید.

جهت پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته تماس بگیرید

پست های مرتبط

انتخاب کابل شبکه

انتخاب کابل شبکه

آماده سازی فیزیکی اتاق سرور

آماده سازی فیزیکی اتاق سرور

ساختار مرکز داده و اتاق سرور

ساختار مرکز داده و اتاق سرور

انواع پارامترهای تست فلوک - تحلیل تست فلوک - تست فلوک کابل شبکه - ویرا شبکه کاسپین

انواع پارامترهای تست فلوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست