آموزش نصب سوییچ شبکه داخل رک شبکه

چگونه سوییچ شبکه را به رک سوار کنیم ؟

سوییچ شبکه به عنوان یکی از مهم ترین دستگاه ها برای فناوری شبکه امروزی شناخته شده است. این دستگاه امکان انتقال همزمان چندین بسته و پارتیشن بندی شبکه را با کارایی بیشتری نسبت به  روترها فراهم می کند. سوئیچ را می توان در یک قفسه تجهیزات استاندارد 19 اینچی (رک) یا روی دسکتاپ یا قفسه نصب کرد. در این مقاله یک راهنمای گام به گام برای آموزش نحوه نصب سوئیچ شبکه در رک آورده شده است.

آموزش گام به گام نصب سوییچ شبکه داخل رک شبکه

آماده سازی رک قبل از نصب سوییچ شبکه

قبل از نصب شروع آموزش نصب سوییچ شبکه داخل رک شبکه ، لطفاً به عوامل زیر توجه کنید :

مکان: رک باید در مرکز همه دستگاه‌هایی که می‌خواهید پیوند دهید و نزدیک پریز برق باشد، به طوری که برای نصب، کابل‌کشی و نگهداری دستگاه‌ها قفسه قابل دسترسی باشد.
دما: از آنجایی که دمای داخل یک رک ممکن است بالاتر از دمای اتاق محیط باشد، بررسی کنید که دمای محیط رک در محدوده دمای کارکرد مشخص شده (0 تا 40 درجه سانتیگراد) باشد.
بارگذاری مکانیکی: هیچ تجهیزاتی را در بالای دستگاه نصب شده روی رک قرار ندهید.
بارگذاری بیش از حد مدار: مطمئن شوید که مدار تغذیه رک بیش از حد بارگذاری نشده باشد.
اتصال به زمین: قفسه رک باید به درستی به زمین متصل شود.

مرحله 1. وصل کردن براکت ها به سوییچ

همانطور که در ویدیو تهیه شده مشاهده کردید ، ابتدا براکت ها را با استفاده از پیچ های موجود در جعبه سوییچ به سوییچ شبکه وصل کنید.

وصل کردن براکت ها به سوئیچ - آموزش نصب سوییچ شبکه داخل رک شبکه - ویرا شبکه کاسپین

گام 2. نصب سوییچ در رک

سوییچ را به کیت نصب قفسه با استفاده از پیچ‌های گوشواره ای در قفسه نصب کنید. برای جلوگیری از خم شدن براکت ها در اثر وزن سوییچ، ابتدا پیچ های پایه پایینی را محکم کنید.

نصب سوییچ در رک - آموزش نصب سوییچ شبکه داخل رک شبکه - ویرا شبکه کاسپین

مرحله 3. اضافه کردن سوییچ های دیگر به رک

اگر فقط یک سوییچ برای نصب در رک وجود دارد، اکنون می توانید سوییچ را به منبع برق متصل کنید. اگر چندین سوییچ برای نصب وجود دارد، باید سوییچ های دیگری را در بالای سوییچ اول در قفسه نصب کنید و سپس کابل های برق را وصل کنید.

مرحله 4. وصل کردن کابل های برق

بعد از اینکه تمام سوییچ ها را در رک نصب کردید، نوبت به اتصال رک سوییچ به منبع برق رسیده است. به یاد داشته باشید که مطمئن شوید منبع تغذیه صحیح (ورودی AC یا ورودی DC و وات صحیح) را برای پیکربندی خود دارید.

توجه: برای جلوگیری از آسیب بدنی هنگام نصب یا سرویس سوییچ ها در رک ، باید اقدامات احتیاطی خاصی را برای اطمینان از پایدار ماندن سیستم انجام دهید. دستورالعمل های زیر برای اطمینان از ایمنی شما ارائه شده است:

سوییچ شبکه در صورتی که تنها دستگاه موجود در رک باشد باید در پایین رک نصب شود.
هنگام نصب سوییچ در یک قفسه نیمه پر، قفسه را از پایین به بالا با سنگین ترین جزء در پایین قفسه بار کنید.
اگر قفسه دارای دستگاه های تثبیت کننده است، قبل از نصب یا سرویس سوئیچ ها در قفسه، استابلایزرها را نصب کنید.

ایجاد اتصالات سیم کشی شبکه

پس از نصب سوییچ های شبکه خود بر روی یک رک، اکنون می توانید اتصالات کابل شبکه را مطابق با نیاز خود برقرار کنید.

اگر از سوییچ اترنت گیگابیتی استفاده می کنید، می توان آن را به کابل های شبکه با سرعت 10، 100 یا 1000 مگابیت بر ثانیه در رایانه های شخصی و سرورها و همچنین به سوییچ ها و هاب های دیگر متصل کنید.

همچنین ممکن است با استفاده از فرستنده های SFP به دستگاه های راه دور متصل شود. مهم نیست که از کدام نوع سوییچ شبکه استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها به طور ایمن در رک نصب شده و به سیستم های سیم کشی شبکه مربوطه متصل هستند.

امیدوارم آموزش نصب سوییچ شبکه داخل رک شبکه برای شما مفید بوده باشه.