پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری در تهران - ویرا شبکه کاسپین

پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری در تهران

در دنیای امروزه که اغلب کسب‌وکارها به‌وسیله اینترنت و کامپیوتر انجام‌ می‎شود، حفاظت از این شبکه‌ها اهمیت ویژ‌ه‌ای پیداکرده است. درصورتی‌که بخشی از شبکه دچار قطعی و آسیب شود، این امر سبب تعطیلی و بیکاری کارکنان یکی از بخش‌های شرکت خواهد شد. به همین دلیل در برخی شرکت‌های بزرگ بخشی را به‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات اختصاص می‌دهند و یک نیروی تخصصی و فنی برای حفاظت از شبکه‌ها خود استخدام می‌کنند.

اما در شرکت‌های کوچک که نمی‌خواهند هزینه اضافی برای استخدام نیرو بپردازند، برای حفاظت از سیستم‌های خود با یک شرکت پشتیبانی شبکه قرار می‌بندند. در این مطلب قصد داریم شما را با پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری در تهران آشنا کنیم، پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری چیست؟

همان‌گونه که گفته شد در برخی شرایط ممکن است مشکلاتی برای شبکه‌های کامپیوتری در یک مجموعه اتفاق بیفتد؛ مثلا ممکن است شبکه قطع شود یا بخشی از آن به ویروس آلوده شود، در این صورت یکی از قسمت‌های مجموعه بیکار شده یا حتی ممکن است بخش‌های مهمی از اطلاعات ذخیره‌شده بر روی شبکه پاک شود.

پشتیبانی شبکه به اقداماتی گفته ‌می‌شود که در راستای محافظت و نگهداری از اطلاعات، پیش‌بینی و رفع مشکلات، همچنین افزایش امنیت و حفظ اطلاعات شبکه‌های یک شرکت، سازمان یا اداره انجام بگیرد. همچنین به شخصی که این فعالیت‌ها را مدیریت و اداره کند پشتیبان شبکه گفته می‌شود. پشتیبان شبکه ممکن است یک فرد یا مجموعه‌ای از افراد حرفه‌ای و متخصص شرکت باشد. در این صورت پشتیبانی و حفاظت از شبکه کامپیوتری به‌ بهترین شکل انجام خواهد گرفت.

این افراد وظیفه دارند به‌صورت هفتگی یا ماهیانه و بر طبق قرارداد قبلی برای عیب‌یابی و رفع‌ مشکلات شبکه‌ های کامپیوتری اقدام کنند. در این صورت قبل از اینکه سیستم شما به مشکلی دچار شود، آن را تعمیر و عیب‌یابی خواهند کرد.

خدمات ارائه‌ شده توسط پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری

شرکت‌ های پشتیبانی شبکه خدمات مختلفی را از مراحل اولیه مانند راه‌اندازی شبکه به کاربران خود ارائه می‌دهند و عرضه این خدمات تا پایان قرارداد ادامه پیدا می‌کند. ازجمله خدماتی که شرکت‌ های پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری برای کاربران دارد، می‌توان به خدمات پسیو شبکه، اکتیو شبکه و خدمات امنیت شبکه اشاره کرد. در ادامه هرکدام از این خدمات را به‌صورت خلاصه برای شما بیان خواهیم کرد.

خدمات پسیو شبکه چیست؟

خدمات پسیو شبکه به خدماتی گفته می‌شود که در مراحل اولیه راه‌اندازی شبکه انجام می‌پذیرد. خدمات پسیو شبکه را می‌توان مهم‌ترین مرحله در راه‌اندازی یک شبکه به‌حساب آورد. کیفیت خدمات ارائه‌شده در بخش پسیو شبکه در افزایش سرعت عمل شبکه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. برای انجام تمام مراحل این خدمات استانداردهایی وجود دارد که باید تمامی مراحل خدمات پسیو شبکه بر طبق آن‌ها انجام بگیرد.

خدمات پسیو در یک شبکه شامل کابل‌کشی، نصب تجهیزات و سخت‌افزارها در یک شبکه است. ازجمله خدمات پسیو در یک شبکه می‌توان به طراحی و نقشه‌برداری شبکه، چیدمان رک، بهینه‌سازی زیرساخت، راه‌اندازی اتاق سرور، نصب تجهیزات اعلام حریق، نصب سوئیچ و روتر، کانال‌کشی شبکه و… اشاره کرد.

خدمات اکتیو شبکه

بعد از انجام خدمات پسیو شبکه نوبت به خدمات اکتیو شبکه است؛ این مرحله شامل چندین بخش‌ مختلف است و در طی مراحل آن قسمت‌های مختلف یک سیستم تنظیم می‌شود. ازجمله مراحل خدمات اکتیو شبکه می‌توان به تنظیم کارت شبکه، سوییچ، مسیریاب، دیوار آتش، مبدل فیبر نوری و سرور اشاره کرد.

خدمات اکتیو گستره زیادی از خدمات را شامل می‌شود؛ این خدمات شامل مواردی مانند مانیتورینگ، راه‌اندازی سرور، نصب ویندوز، کنترلر کریو، نصب و راه‌اندازی اکتیو دایرکتوری، روتر و سوئیچ پیکربندی، راه‌اندازی سیستم تلفن، راه‌اندازی وای فای و موارد دیگری است.

خدمات امنیت شبکه

شاید بتوانید هدف از انجام این مرحله را بر اساس نام آن حدس بزنید. در مرحله خدمات امنیت شبکه اقداماتی در راستای بالا بردن میزان امنیت یک شبکه انجام می‌شود. از مراحل مختلف خدمات امنیت شبکه می‌توان به ارائه ایده‌هایی برای کنترل و سطوح دسترسی، راه‌اندازی و نصب نرم‌افزارهایی برای مقابله با ویروس‌ها و عوامل دیگر، حفظ داده و اطلاعات ذخیره‌شده بر روی سیستم اشاره کرد.

 چرا پشتیبانی شبکه اهمیت دارد ؟

امروزه در تمام شرکت‌ها و سازمان‌ها اغلب مراحل کارها با کمک شبکه و سیستم‌های کامپیوتری انجام می‌شود. کامپیوترها نیز ممکن است بعد از گذشت مدت‌زمانی به هر علتی دچار خرابی شوند و این‌گونه بخش اعظمی از یک مجموعه از ادامه فعالیت خود باز می‌ماند.

در این صورت یک مجموعه پشتیبانی شبکه با بهره‌گیری از افراد متخصص و بررسی ماهیانه شبکه مانع از وقوع این اتفاقات ناگهانی خواهند شد. افرادی که در یک مجموعه پشتیبانی شبکه فعالیت می‌کنند، باید تسلط بالایی بر تمام مراحل سه‌گانه خدمات مانند خدمات پسیو، اکتیو و امنیت شبکه داشته باشند.

پشتیبان حضوری شبکه و وظایف آن

معمولا در سازمان‌های بزرگ برای محافظت از شبکه به یک پشتیبان حضوری نیاز است. در این‌گونه سازمان‌ها اغلب موارد مسائلی مانند برطرف کردن عیب و خرابی شبکه، آموزش به نیروهای تازه‌وارد و… به وجود می‌آید که بر ضرورت وجود یک پشتیبان حضوری می‌افزاید.

پشتیبان حضوری وظایف متعددی را بر عهده دارد که از آن می‌توان به پیکربندی شبکه، بررسی و عیب‌یابی مداوم شبکه و سیستم‌ها برای جلوگیری از بروز مشکلات، برطرف کردن عیب‌های پیش‌آمده، به‌روزرسانی سیستم‌ها، از بین بردن عواملی که باعث کند شدن سرعت سیستم می‌شود، اشاره کرد.

پشتیبان غیرحضوری شبکه و وظایف آن

پشتیبان غیرحضوری لازم نیست کل ساعت اداری را در شرکت حضور پیدا کند و تنها چند روزی در ماه برای بررسی شبکه به شرکت خواهد رفت. پشتیبان غیرحضوری در یک شبکه وظایفی مختلفی مانند بررسی امنیت شبکه از راه دور، آگاهی و اطلاع از مشکلات و عملکرد شبکه، ارائه آموزش به نیروهای جدید به‌صورت آنلاین و موارد دیگری را بر عهده دارد.

چرا انتخاب ویرا شبکه کاسپین

ویرا شبکه کاسپین یکی از برترین مجموعه‌هایی است که با بهره‌گیری از مجرب‌ترین کارشناسان پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری توانسته خدمات ارزنده‌ای را به سازمان‌ها و ادارات مختلف عرضه کند. قطعا با همکاری شرکت ویرا شبکه کاسپین می‌توانید از حفاظت و امنیت سیستم‌های خود مطمئن باشید. ویرا شبکه کاسپین به کمک کارشناسان حرفه‌‎ای خود توانسته به تمام بخش‌های مختلف شبکه تسلط پیدا کند و تمام خواسته‌ها و مشکلات سازمان و ادارات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف نماید.

هزینه پشتیبانی شبکه

برای استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه هزینه‌های متفاوتی را پرداخت خواهید کرد. میزان این هزینه‌ها بر اساس خدمات ارائه‌شده، متفاوت است. ازجمله عوامل موثر بر میزان هزینه پرداختی شما در پشتیبانی شبکه می‌توان به گستردگی و وسعت شبکه، نوع پشتیبانی (حضوری یا غیرحضوری)، خدماتی که بتوان آن را در شبکه ارائه کرد، مدت‌زمان قرارداد پشتیبانی شبکه، شرکت ارائه‌دهنده خدمات، تجهیزات ضروری در شبکه و موارد دیگری اشاره کرد.

کلام آخر

در شهرهای بزرگ مانند تهران که تعداد کارکنان و سیستم‌های مورداستفاده در یک شرکت زیاد است، کمک گرفتن از یک پشتیبان شبکه ضرورت بیشتری پیدا می‌کند. پشتیبان شبکه به‌صورت حضوری یا غیرحضوری باید بر تمام خدمات و وظایف پشتیبانی شبکه تسلط کافی داشته باشد

ویرا شبکه کاسپین با بهره‌گیری از مجرب‌ترین کارشناسان پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری توانسته رضایت بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها را کسب کند. در این مطلب شما را با پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری در تهران آشنا کردیم، امیدواریم اطلاعات کافی را با خواندن آن کسب کرده باشید.

جهت مشاهده پیج اینستاگرام ویرا شبکه کاسپین کلیک کنید

پست های مرتبط

انواع پارامترهای تست فلوک - تحلیل تست فلوک - تست فلوک کابل شبکه - ویرا شبکه کاسپین

انواع پارامترهای تست فلوک

login

پسورد پیش فرض دوربین ها

همکاری دایملر و HPE برای تأمین انرژی دیتاسنترها با هیدروژن

همکاری دایملر و HPE برای تأمین انرژی دیتاسنترها با هیدروژن

انواع تست کابل شبکه - تست فلوک کابل شبکه - ویرا شبکه کاسپین

انواع تست کابل شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست