نحوه محاسبه ظرفیت هارد dvr و nvr

نحوه محاسبه ظرفیت هارد dvr و nvr

یکی از مواردی که در نصب دوربین مدار بسته باید در نظر بگیرید محاسبه هارد دیسک مورد نیاز جهت ذخیره تصاویر NVR به تعداد روزهای مورد نیاز است.به عبارت دیگر با محاسبه هارد NVR برای دوربین مدار بسته شما خواهید دانست که با میزان فضای  ذخیره سازی که در اختیار دارید تا چه مدت می توانید تصاویر را ذخیره کنید.

عوامل موثر در محاسبه هارد NVR
کیفیت تصویر و یا رزولوشن تصویر مهم ترین عامل در انتخاب هارد دیسک مناسب است.چنانچه کیفیت پایین را برای ضبط انتخاب کنید مسلما مدت زمان ذخیره سازی تصاویر افزایش می یابد.
عامل مهم بعدی میزان فریم در ثانیه یا fps می باشد.بطور مثال با در نظر گرفتن ۲۵ فریم در ثانیه برای تصویر یک دوربین مدار بسته ، می توانید تصاویری بدون پرش و بصورت زنده را ذخیره نمایید.در صورتی که این میزان را کاهش دهید ، تصاویر شما دارای پرش و تاخیر خواهند بود.
bitrate نیز عامل بسیار مهم بعدی می باشد.توسط bitrate حجم تصاویر ذخیره شده در یک ثانیه مشخص می شود.هر چه frame rate بیشتر باشد ، تصاویر با وضوح بالاتری ذخیره می شوند.
تعداد دوربین ها:همانطور که مشخص است هر چقدر تعداد دوربین های شما بیشتر باشد به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارید.در محاسبه هارد DVR می بایست تعداد دوربین ها را نیز در نظر بگیرید.
نحوه محاسبه هارد DVR
با توجه به استفاده اکثریت اماکن از دوربین مداربسته آنالوگ ، میزان فضای مورد نیاز برای ضبط یک دوربین در ۲۴ ساعت شبانه روز و با تعداد ۲۵ فریم در ثانیه و کیفیت تصویز D1 حدود ۱۱ گیگابایت خواهد بود.
برای محاسبه دقیق شما باید تعداد روزها و دوربین ها را در نظر بگیرید و فضای مورد نیاز خود را محاسبه کنید.
این در حالی است که همان دوربین با شرایط یکسان و کیفیت ظبط CIF برای ۲۴ ساعت ذخیره سازی نیاز به ۳٫۷ گیگابایت فضای ذخیره سازی دارد.
نکته

یک فریم در ثانیه حداقل تنظیمات و 30 فریم NTSC یا 25 فریم PAL حداکثر تعداد فریم ها برای ضبط تصویر در هر کانال ویدئوی می باشد .

نیازی برای ضبط  به صورت Real Time  یا همان 25 فریم وجود ندارد مگربه دلایل نظارتی یا امنیتی در مورد اماکن دولتی یا خاص

ضبط به صورت یک فریم در هر ثانیه  یک ضبط تصویر معمولی بوده و مناسب اماکنی برای دید کلی است  و در ضبط به صورت سه یا پنج

فریم در ثانیه شما  هیچگونه فعالیتی را از دست نخواهید داد و نظارت تصویری شما کامل است و حجم ضبط شده نیز کاملا بهینه شده است.

محاسبه هارد NVR برای دوربین های تحت شبکه
برای یک دوربین IP با کیفیت تصویر ۱ مگاپیکسل برای ۲۴ ساعت رکورد نیاز به ۳۴ گیگابایت فضا داریم.این در حالی است که در شرایط مشابه ، یک دوربین تحت شبکه با کیفیت ۲ مگاپیکسل نیاز به ۵۰ گیگابایت فضا دارد.

پست های مرتبط

راه اندازی شبکه برای کسب و کار کوچک | پشتیبانی شبکه | راه اندازی شبکه

راه اندازی شبکه برای کسب و کار کوچک

پارامتر های تست فلوک

پارامترهای تست فلوک

نگاهی به جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی شبکه‌های 3G و 4G

نگاهی به جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی شبکه‌های 3G و 4G

آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل - ویرا شبکه کاسپین

آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.