معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا - محصولات داهوا - ویرا شبکه کاسپین

معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا

احتمالا می دانید داهوا ساخت چین است و جزو معتبر ترین شرکت هایی است که در تولید سیستم های نظارت تصویری فعالیت دارد و در سالهای اخیر جزو صدرنشینان فروش دوربین دوربین مدار بسته در جهان قرار گرفته است. پس در این شکی نیست که محصولات این شرکت از کیفیت خوبی برخوردارند. پس ما در ادامه از دید کارشناسی محصولات این شرکت و معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا را بررسی میکنیم.

معایب دوربین داهوا

در شروع معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا بررسی مان را ابتدا از معایب داهوا شروع میکنیم تا اگر قصد خرید دارید مزیت این برند باعث نشود که معایب داهوا را نادیده بگیرید. پس این قسمت را با دقت بیشتری بخوانید.

داهوا اصلی و تقلبی

انصافا مقصر این عیب نمی تواند داهوا باشد اما بزرگترین مشکل خریداران این برند است. شما وقتی قصد خرید برندی را دارید قاعتا به قیمت آن نیز توجه می کنید و ممکن است بحث قیمت شما را به جایی بکشاند که شما دوربینی خریداری کنید که فقط اسم داهوا را دارد و محصول ساخت شرکت داهوا نیست.

به همین علت است که توصیه می شود محصولات داهوا را با گارانتی معتبر خریداری کنید زیرا گارانتی دهنده تنها محصولات وارداتی خودش را که مطمئن است از داهوا تهیه شده تحت پوشش دارد. در حال حاضر سه وارد کننده با نام ماد طلایی و فرا-گستر، ایران داهوا مورد تایید می باشند.

البته چند وارد کننده دیگر هم وجود دارند که شاید  به اندازه این سه بزرگ نباشند.

تک ورودی صدا

دستگاه های ضبط کننده داهوا تنها یک ورودی برای میکروفن مجزا دارند که میتوان آن را جزو نواقص دانست.

هر چند که میتوان از دوربین میکروفن دار به تعداد ورودی ها استفاده کرد اما مشکل اینجاست تفاوت قیمتی و تنوع کم دوربین های میکروفن دار نمی تواند جای ورودی مستقیم میکروفن را بگیرد.

تاثیر مسافت در دریافت تصویر دوربین داهوا

استفاده از کابل ترکیبی در دوربین مدار بسته امری متداول است که یک ترانس مرکزی کنار دستگاه گذاشته میشود و از آن به دوربین ها برق رسانی می گردد.

کابل ترکیبی هم قادر است ولتاژ برق و سیگنال تصویر را رد کند. اما اگر از همین سیستم برای مسافت کمی بالا مثلا بالای 50 متر در سیستم داهوا استفاده کنید احتمال اینکه تصویر نداشته باشید وجود دارد. این در حالیست که دوربین های AHD این مشکل را ندارند.

پیشنهاد این است در این شرایط از پاور تغذیه در کنار دوربین استفاده گردد و حدالمکان از کابل ترکیبی استفاده نکرد. در هر حال این مورد را می توان نقطه ضعف داهوا دانست.

نداشتن خروجی AV تصویر

خیلی از ساختمان ها برای اینکه تصاویر دوربین مدار بسته را در همه ی واحد ها داشته باشند یک خروجی از دی وی آر گرفته و آن را به مدولاتور وصل کرده و در نهایت آن را به وسیله آنتن مرکزی به واحدها میرسانند.

دستگاه های دی وی آر و XVR داهوا تنها دارای خروجی HDMI هستند و این باعث می شود که ساختمانهایی که می خواهند تصاویر را روی تلویزیون ببینند متحمل هزینه دیگری شوند که خرید یک کانورتور است که تصویر HD را به AV تبدیل کند.

اکنون بسیاری از دستگاه های AHD خروجی AV را برای بهره گیری از این قابلیت به صورت پیش فرض دارند.

راه اندازی اولیه طولانی

اگر قبلا از دوربین مداربسته استفاده نموده اید و حالا قصد جایگزینی آن را با سیستم های داهوا دارید، شاید مراحل راه اندازی اولیه دستگاه دی وی آر داهوا حوصله شما را به سر آورد.

هر چند این مراحل برای سیستم امنیتی یک مکان حیاتی است اما افرادی که با سیستم های آنالوگ و یا AHD عادت کرده اند این راه اندازی برایشان آزار دهنده است.

این مراحل شامل انتخاب منطقه زمانی، تنظیمات ضبط و موشن، معرفی و فرمت هارد، معرفی ایمیل معتبر، ایجاد پسورد مطمئن به همراه پترن و .. می باشد.

قیمت به مراتب بالاتر از مدل های AHD

یکی از عواملی که باعث میشود که خیلی ها به سمت دوربین داهوا نیایند قیمت آن است. دوربین های اکونومی داهوا نیز که دارای کیس پلاستیکی هستند هم باز از مدل های ای اچ دی خوب 40 تا 50 درصد گرانترند.

این برای کسانی که با کمترین قیمت به دنبال پیج هستند اصلا گزینه مناسبی نیست.

معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا - دوربین مدار بسته داها - ویرا شبکه کاسپین

مزایای دوربین داهوا

در ادامه معایب و مزایای دوربین مداربسته داهوا اگر موارد بالا چالشی جدی در خرید شما ایجاد نمی کند پس به دنیای دوربین های امنیتی معتبر، امنیت بالا و قابلیت های خاص  خوش آمدید این تجربه می تواند نظر شما را در مورد کارایی دوربین مدار بسته تغییر دهد.

بهترین استاندارد حتی در مدل های اکونومی

تفاوت دوربین ساخت یک برند با دوربین بی نام نشان این است که آن دوربین مدار بسته بی نام و نشان معلوم نیست از چه قطعاتی در محصول خود استفاده کرده و تعهدی نیز در آن ندارد و صرف تحویل درست به مشتری ماموریتش پایان یافته و محصول تبدیل به پول شده است.

اما این نسخه برای دوربین های برند نمی تواند پیچیده شود چرا که آن برند اعتبار و آبرو دارد و اگر مشکلی در محصولاتش وجود داشته باشد باعث می شود به مرور از فروشش کم شود و آن شرکت در نهایت متضرر گردد.

پس حتی اگر شما از مدل های اکونومی داهوا هم محصول خریداری کنید باز یک حداقل استانداردها رعایت می شود تا کیفیت مطلوب و عمر بالایی داشته باشد. نمونه ای از تصویر یک دوربین ارزان قیمت را در ادامه میگذاریم.

انتقال تصویر رایگان و مطمئن

بحث انتقال تصویر برای برخی بسیار حائز اهمیت است. خیلی ها از دوربین مداربسته در داخل واحد خود استفاده میکنند.

داهوا از یک سرور مطمئن و امن استفاده میکند تا هم سرعت و کیفیت بالایی داشته باشد و هم به لحاظ امنیتی در بالاترین سطح ممکن قرار بگیرد.

جریان انتقال تصویر در دوربین های داهوا چه به تلفن همراه و چه به کامپیوتر رایگان است و کانفیگ کردن آن به سادگی انجام می پذیرد. البته این سادگی برای فردی است که دوربین برای او بوده و برای افراد غریبه تقریبا نا ممکن است.

آخرین تکنولوژی در فشرده سازی تصویر

بالا رفتن کیفیت باعث شده که تصاویر جای بیشتری در هارد بگیرند و از آن سو نیاز به هارد با حجم بالاتر بیشتر از قبل شده است.

خرید یک هارد با ظرفیت بالا در نیز می تواند از لحاظ هزینه ای به صرفه نباشد که در سیستم های ساده AHD چاره ای هم نیست و یا باید هارد با ظرفیت بالا خرید یا قید ضبط بلند مدت را زد.

اما داهوا به واسطه استفاده از آخرین تکنولوژی موجود توانسته محصولاتی را ارائه دهد که فشرده سازی چند برابری داشته باشند و نیاز کمتری به به هارد با ظرفیت بالا داشته باشد.

تکنولوژی این فشرده سازی که شامل H.265 و H.265+ است قابلیت ضبط سه برابری به دستگاه خواهند داد.

دید در شب توانمند و قابل کنترل

دید در شب در دوربین های مدار بسته یک چالش است. یکی از مشکلات رایجی که نصابان با دوربین ها دارند عدم کنترل در دید درشب دوربین هاست.

مثلا شما دوربین را در فضای خارجی نصب می کنید که در آنجا نور تقریبا کافی برای شب وجود دارد. اما دوربین تشخیص میدهد که باید قابلیت دید در شب روشن شود و در نهایت تصویر سیاه و سفید میشود.

تصویر سیاه و سفید برای خیلی ها مطلوب نیست و اگر دستگاه از مدلهای No Name  باشد هیچ کاری هم نمی توان کرد. اما دستگاه داهوا این امکان را میدهد که دوربین ها اتوماتیک باشند یا دید در شب همیشه روشن و یا همیشه خاموش قرار بگیرد.

در کنار آن دوربین های استارلایت داهوا قادراند در تاریکی تصاویر رنگی تهیه کنند که اوج استفاده از تکنولوژی در یک برند را نشان میدهد.

استفاده از هوش مصنوعی در داهوا

یکی از پیشگامان بهره وری از هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته هیمن شرکت داهو است که سیستم نظارت تصویری خود را آنقدر هوشمند ساخته تا مصرف کننده بهترین بهره را بتواند از سیستم خود ببرد.

به طور مثال استفاده از دوربین در فضای خارجی جز برای بازبینی کارایی دیگری ندارد. اما داهوا با استفاده از هوش مصنوعی و تلفیق آن با تشخیص حرکت کاری کرده است که یک قابلیت کاربری ویژه به پدید آید که نمونه آن در فیلم زیر به وضوح دیده می شود.

ساز و کار ساده و مطمئن در شرایط فراموشی پسورد

اکثر دستگاه های دی وی آر و NVR در صورتی که پسورد ورود فراموش شود، مراحل مبهم و گیج کننده ای دارند و معمولا می بایست دستگاه فلش شود.

ما در قسمت معایب یکی از ایرادات را مراحل راه اندازی اولیه طولانی بیان کردیم اما در این قسمت همان مراحل اولیه باعث میشود که ساز و کار بازیابی پسورد ساده باشد و مصرف کننده بتواند از طریق ایمیلی که به در سیستم معرفی کرده پسوردش را بازیابی نماید.

جهت پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته تماس بگیرید

پست های مرتبط

فیوژن فیبر نوری

فیوژن فیبر نوری چیست ؟

دوربین مدار بسته برای باغ - دوربین مدار بسته فضای بیرونی - ویرا شبکه کاسپین

دوربین مدار بسته برای باغ

همه چیز راجع به کابل شبکه لگراند Cat6 - ویرا شبکه کاسپین

همه چیز راجع به کابل شبکه لگراند Cat6

پارامترهای مهم کابل شبکه

پارامترهای مهم کابل شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست