مراحل نصب رک دیواری + کاربرد آن - خرید تجهیزات رک دیواری - ویرا شبکه کاسپین

مراحل نصب رک دیواری + کاربرد آن

مراحل نصب رک دیواری بسیار مهم است و باید به صورت گام به گام و اصولی انجام شود. انواع مختلفی از رک‌ها برای انتخاب وجود دارد، اما هر کدام برای نیازها و محیط‌های مختلف طراحی شده اند. رک‌های دیواری که عموماً در قالب‌های باز یا کابینت هستند، برای مکان‌هایی که دارای فضای عملیاتی کوچک و محدود می باشند، ایده‌آل هستند.

رک‌های دیواری عمدتاً برای نگهداری تجهیزات شبکه مانند پچ پنل‌ها و سوئیچ‌ها استفاده می‌شوند، اما می‌توانید سرورها را هم در رک قرار دهید. بیشتر اوقات تجهیزات در رک‌های دیواری به صورت عمودی یا افقی نصب می‌شوند تا در فضا صرفه‌جویی کنند و دسترسی به ورودی/خروجی جلو و عقب را حفظ کنند.

رک شبکه چیست ؟

رک شبکه که با نام‌های زیادی شناخته می‌شود، یک شاسی فریم فلزی است که دستگاه‌های سخت‌افزاری مختلف شبکه‌های کامپیوتری و سرور را در خود نگه داشته، سازمان‌دهی کرده و آنها را ایمن می‌کند. اصطلاح “شبکه” به رک ای اشاره دارد که در واقع این نوع سخت افزار را در خود جای می‌دهد.

مزایای رک دیواری چیست ؟

در ادامه به بررسی بعضی از مزایای رک‌های دیواری نسبت به دیگر انواع رک می‌پردازیم:

اشغال نکردن فضای روی زمین

این رک‌ها فضایی را روی زمین اشغال نمی‌کنند. اگرچه این مزیت ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما مهم است. هنگامی‌که در یک فضای کوچک کار می‌کنید، باید از فضایی که در اختیار دارید تا حد امکان به گونه ای کارآمد استفاده کنید. رک‌های دیواری به شما این امکان را می‌دهند که با دور نگه داشتن تجهیزات شبکه از کف و میز، فضای کار خود را بهینه کنید.

نصب و راه اندازی آسان تر نسبت به انواع رک

اکثر مشاغل کوچک یا خانگی ممکن است به علت راحتی روی زمین به تنهایی رک‌های شبکه را نصب کنند. با درک اولیه از نحوه کار این رک‌ها، می‌توانید رک‌های دیواری را خودتان به راحتی هر چه تمام‌تر راه اندازی و نصب کنید. گرچه آوردن یک متخصص مطمئنا باعث صرفه‌جویی در زمان شما خواهد شد.

مراحل نصب رک دیواری + کاربرد آن - ویرا شبکه کاسپین

مقرون به صرفه بودن رک‌های دیواری

اگر یک کسب و کار کوچک دارید یا به دنبال راه حل برای راه انداری سیستم در خانه خود هستید، رک‌های دیواری گزینه‌ای مقرون به صرفه هستند. گرچه ممکن است این رک‌ها گران‌تر از تجهیزات سخت‌افزار سرور شما روی میز یا رک باشند، اما هزینه‌های ناشی از آسیبی که ممکن است با یک سیستم در معرض خطر متحمل شوید را به حداقل می‌رسانند.

مهم نیست که چه راه حلی را انتخاب می‌کنید، حفظ امنیت شبکه و مدیریت مناسب کابل برای ایجاد یک سیستم سازمان یافته که از تداخل فیزیکی یا آسیب تصادفی محافظت می‌کند، مهم است.

کسانی که به رک سرور نیاز دارند متوجه خواهند شد که گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. رک‌های قاب باز، بسته، رومیزی و دیواری هر کدام می‌توانند به فرد این امکان را بدهند که یک یا چند سرور را در یک محیط مناسب قرار داده و هر یک از این رک‌ها مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. حتی با این وجود، رک‌های سرور دیواری برای هر کسی که فضای اداری محدودی دارد، گزینه انتخابی مناسبی است.

رک‌های دیواری روی دیوار اتاق نصب می‌شوند، بنابراین فضایی روی میز یا کف اتاق را اشغال نمی‌کنند. نصب و راه اندازی آنها اغلب نسبت به انواع دیگر رک‌ها آسان‌تر است. اگر دفتر در دمای مناسب نگهداری می‌شود، پس داشتن سروری که در خارج از یک رک تخصصی ذخیره می‌شود نباید مشکلی ایجاد کند. علاوه بر این، یک رک دیواری به فرد امکان می‌دهد در صورت نیاز به راحتی به سرور دسترسی داشته باشد.

مراحل نصب رک دیواری + کاربرد آن - ویرا شبکه کاسپین

همچنین شایان ذکر است که رک‌های دیواری اغلب مقرون به صرفه تر از سایر گزینه‌ها هستند. خرید یک رک سرور دیواری با کیفیت، قیمتی بالغ بر نصف رک‌های زمینی دارد.

ذخیره سازی سرورها به شیوه ای سازمان یافته و کارآمد بسیار مهم است. انجام این کار نه تنها دفتر را مرتب و منظم نگه می‌دارد، بلکه از سرور در برابر آسیب محافظت می‌کند. رک‌های سرور دیواری برای استفاده توسط هر شرکت کوچک خانگی یا کسب و کار کوچک ایده آل هستند، زیرا مقرون به صرفه، موثر و دارای قابلیت راه اندازی آسان هستند.

نحوه راه اندازی یک رک شبکه

برخی از رک‌های شبکه، سرورها و سایر سیستم‌های رایانه‌ای را نگه می‌دارند. اگرچه برخی با انواع دستگاه‌های خاصی طراحی شده‌اند. رک به کمک ایمن سازی با براکت‌ها، پیچ و مهره‌ها و سایر سخت افزارهای رک برای نگه داشتن این تجهیزات در جای خود ساخته شده است. همچنین می‌توانید این تجهیزات را با استفاده از انواع خاصی از ریل‌ها و رک‌ها مانند ریل سوئیچ و رک سوئیچ نصب کنید.

چه چیزهایی در رک دیواری قرار می‌گیرند؟

رک‌های دیواری می‌توانند انواع مختلفی از تجهیزات را در خود جای دهند. برخی از این موارد عبارتند از:

  • سوئیچ‌ها: دستگاه‌های چند پورت و پرسرعت که داده‌ها را دریافت کرده و آنها را به مقصد صحیح در یک شبکه محلی (LAN) هدایت می‌کنند. اطلاعات تنها با استفاده از یک سوئیچ می‌تواند در یک شبکه منتقل شود.
  • روترها: مشابه سوئیچ‌ها، روترها اطلاعات را دریافت و ارسال می‌کنند، اما می‌توانند داده‌ها را در چندین شبکه انتقال دهند. به همین دلیل است که برای مثال، دستگاه‌ها یا شبکه‌های مختلف می‌توانند با استفاده از یک روتر به اینترنت دسترسی داشته باشند.
  • مودم‌ها: این دستگاه در واقع منبع اینترنت شما را به روتر شما متصل می‌کند. این مورد معمولاً با استفاده از سیم اترنت انجام می‌شود.

مراحل نصب رک دیواری + کاربرد آن - خرید رک ایستاده - ویرا شبکه کاسپین

مراحل نصب رک دیواری

در ادامه مراحل نصب رک دیواری را بررسی خواهیم کرد:

گام اول: چیزهایی را که برای نصب نیاز دارید مشخص کنید

این همیشه یک استراتژی خوب است که دید گسترده‌ای از چیزهایی داشته باشید که نه تنها در حال حاضر باید از آنها استفاده کنید، بلکه مواردی را که ممکن است بخواهید در آینده نصب کنید نیز در نظر بگیرید. برخی از چیزهایی که ممکن است در آینده به آن‌ها نیاز داشته باشید بهتر است در حال حاضر گنجانده شوند تا در زمان فرا رسیدن زمان، فضای مورد نیاز را داشته باشید.

مرحله دوم: رک دیواری خود را طراحی کنید

تصویری از آنچه می‌خواهید سیستم رک شما شبیه به آن باشد، بکشید. همچنین موارد و اجزایی را که می‌خواهید روی آن نصب کنید را در نظر بگیرید. به این فکر کنید که چگونه می‌خواهید شبکه خود را پیکربندی کنید، اینها سوالاتی هستند که در این مرحله باید به آنها رسیدگی کنید.

مرحله سوم: برای راه حل‌های رک به چه لوازمی‌نیاز دارید ؟

یک آماده سازی خوب برای نصب رک، به لیستی از لوازم مورد نیاز شما نیاز دارد. همه اقلام را بدون در نظر گرفتن اینکه هزینه ی آن ها یادداشت کنید. مواردی مانند واشر، پیچ‌های رک و مهره‌های رک.

مرحله چهارم: آیا ابزار مورد نیاز را دارید ؟

گاهی اوقات ممکن است فراموش کنید که تمام ابزارهای مناسب مورد نیاز برای کار نصب رک خود را جمع آوری کنید. برخی از مواردی که ممکن است فراموش کنید می‌تواند چیزهای کوچکی مانند پیچ ​​گوشتی (سر صاف)، مداد، متر نواری و چراغ قوه باشد.

مرحله پنجم: تجهیزات الکترونیکی نصب شده خود را ایمن کنید

نصب تجهیزات پایه دیواری خود را به خوبی انجام دهید. این یک سرمایه گذاری پرهزینه است و شما باید تجهیزات نصب شده خود را مانند اشیاء سینمای خانگی ایمن کنید تا از سقوط آن‌ها جلوگیری کنید. محکم کردن آنها در رک‌ها برای جلوگیری از ضربه خوردن و آسیب دیدن در این فرآیند یک گام مهم است.

جهت مشاهده پیج اینستاگرام ویرا شبکه کاسپین کلیک کنید

پست های مرتبط

اینترنت اشیا چیست؟

اینترنت اشیا چیست؟ | هشت مزیت اصلی + کاربرد ها

login

پسورد پیش فرض دوربین ها

نمایشگاه جیتکس شاپر 2019

نمایشگاه جیتکس شاپر 2019

اتاق سرور

اتاق سرور ونحوه اجرای آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.