دوربین مداربسته بی سیم به اینترنت نیاز دارد ؟

آیا دوربین مدار بسته بی سیم حتما به اینترنت نیاز دارد؟

دوربین‌های مدار بسته بی سیم از نظر سیم کشی، نصب و انعطاف پذیری در مقابل دوربین‌های مدار بسته سیمی ‌پیروز میدان هستند. اما یک سوال رایج در مورد ضبط آنها این است که آیا دوربین‌های مدار بسته بی سیم به اینترنت نیاز دارند؟

اگر این سوال ذهن شما را به خود مشغول کرده و یا صاحب یک دوربین بی‌سیم جدید هستید باید این مطلب را بخوانید تا متوجه عملکرد دستگاه خود شوید.

دوربین‌های مدار بسته بی سیم برای عملکرد صحیح نیازی به اتصال اینترنتی فعال ندارند و می‌توانند به طور موقت فیلم را روی کارت SD ذخیره کنند. همچنین می‌توان از NVR برای ضبط فیلم دوربین در یک شبکه خصوصی که توسط خود ضبط کننده مدیریت می‌شود استفاده کرد.

در مقایسه با دوربین‌های مدار بسته سیمی، دوربین‌های مدار بسته بی سیم برای انتقال ویدئو نیاز به اتصال شبکه دارند. با این حال اکثر مدل‌ها دارای حافظه داخلی و همچنین باتری هستند و به همین دلیل است که نیازی به منبع تغذیه فعال یا اتصال شبکه ندارند.
اما این نکته را هم در نظر بگیرید که بازه زمانی ضبط شده تصاویر محدود به مدت مشخصی مثلا ۶ ماه یا یک سال است، به خصوص اگر دوربین به طور مداوم در حال ضبط باشد.

در نتیجه اگر نمی‌خواهید فیلم را از راه دور مشاهده کنید، از ضبط‌ تصاویر بک‌آپ تهیه کرده و یا هشدار دریافت کنید، دوربین‌های بی سیم به اینترنت نیاز نخواهند داشت.

دوربین‌های مدار بسته بی‌سیم معمولاً برای انتقال ویدیو به WiFi نیاز دارند که به کمک آن می‌توانید تصاویر را از راه دور هم کنترل و مدیریت کنید. با این حال یک NVR، کابل‌های اترنت یا کارت‌های SD را می‌توان در صورت عدم وجود اتصال WiFi استفاده کرد تا تصاویر را فقط ضبط کنند.

برای اتصال دوربین امنیتی بی سیم به اینترنت می‌توانید از کابل اترنت در غیاب WiFi استفاده کنید. در غیر این صورت، اگر NVR دارید می توانید به سادگی NVR را به روتر متصل کرده و اتصال اینترنت WiFi به دوربین را برقرار کنید.

چگونه دوربین‌های مدار بسته بی سیم بدون اینترنت کار می‌کنند ؟

دوربین‌های مدار بسته بی‌سیم می‌توانند بدون اینترنت و با اتصال به یک NVR یا یک کارت حافظه SD داخلی کار کنند. با این حال هر دو گزینه محدود به مشاهده مدار بسته هستند. به عنوان مثال، شما نمی‌توانید فیلم را از راه دور مشاهده کنید و برای مشاهده از راه دور، اتصال به اینترنت اجباری است.

به وسیله دستگاه‌های ضبط ویدئوی شبکه

ضبط‌کننده‌های ویدیوی شبکه (NVR) ابزارهای عالی برای کمک به مدیریت ضبط‌ های مجموعه‌ای از دوربین‌های بی‌سیم هستند. با استفاده از این دستگاه، تعدادی از دوربین‌های بی سیم می‌توانند با استفاده از کابل‌های LAN متصل شده و سپس برای مشاهده فیلم زنده به یک مانیتور یا تلویزیون متصل شوند.

اگر اتصال اینترنتی ندارید، NVR شاید بهترین گزینه برای مشاهده فیلم باشد. این تکنولوژی یک شبکه خصوصی است که در آن دوربین‌ها به تنهایی کنترل شده و آن را طوری مدیریت می‌کند که همه دوربین‌های مدار بسته ذخیره سازی خود را با موفقیت انتقال دهند.

با این حال یک NVR بدون اتصال شبکه نمی‌تواند برای مشاهده فیلم دوربین از راه دور استفاده شود. اگر اتصال NVR را به روتر برسانید، اتصال اینترنت باعث می‌شود دستگاه‌ها از طریق اینترنت باز قابل دسترسی باشند.

کارت حافظه SD یا هارد اکسترنال

به غیر از دستگاه‌هایNVR، می‌توان از SD کارت یا هارد اکسترنال هم استفاده کرد. اکثر دوربین‌های مدار بسته بی‌سیم دارای کارت‌های SD برای ضبط موقت فیلم در صورت عدم اتصال به شبکه هستند.

با این حال این حافظه برای ذخیره سازی کوتاه مدت مناسب بوده و هارد اکسترنال برای ذخیره‌سازی در بلندمدت، البته اگر دوربین به طور فعال در حال ضبط باشد بسته به فضای حافظه تا مدت مشخصی ضبط را انجام می‌دهد.

معمولاً کارت‌های SD زمانی فعال می‌شوند که دوربین مداربسته مشکل اتصال به اینترنت را داشته باشد. به این ترتیب دوربین بی سیم می‌تواند بدون اینترنت کار کرده و به هیچ وجه فیلم را از دست ندهد. البته باز هم این را نمی‌توان به عنوان یک راه حل دائمی ‌در نظر گرفت.

دوربین مدار بسته بی سیم - خرید دوربین بی سیم - ویرا شبکه کاسپین

محدودیت‌های دوربین امنیتی بی سیم بدون اینترنت

دوربین‌های مدار بسته بی‌سیم معمولاً دارای پشتیبان‌گیری، دسترسی از راه دور و هشدارهای مبتنی بر ضبط فعال هستند. با این حال هر سه ویژگی به اتصال شبکه وابسته هستند.

ممکن است NVR در این مورد کمکی نکند زیرا شبکه خصوصی آن جایگزین اتصال اینترنتی فعال نمی‌شود. بیایید بررسی کنیم که دوربین امنیتی بی‌سیم ممکن است چه مشکلاتی بدون اینترنت داشته باشد و در صورت امکان راه‌حل‌های آنها را بررسی کنیم:

دسترسی از راه دور

دسترسی از راه دور به اتصال فعال شبکه بستگی دارد. اکثر مدل‌های دوربین مداربسته بی سیم ویدئو را از طریق شبکه انتقال می‌دهند و دارای فضای ذخیره سازی مبتنی بر وب و فضای ابری هستند. در غیاب اینترنت دستگاه از راه دور تصاویر را ارسال نکرده و فقط فیلم را روی کارت SD ذخیره می‌کند.

اگر مشتاق نظارت بر محل اقامت خود در خارج از خانه هستید، دوربین امنیتی به اتصال اینترنت نیاز دارد. می‌توانید از ‌هات اسپات موبایل استفاده کنید یا یک کابل LAN به روتر بزنید تا دوربین مداربسته خود را آنلاین کنید. توجه داشته باشید که اگر دوربین به گونه ای نصب شده است که امکان دسترسی از راه دور را فراهم کند، باید با هر یک از این دو راه حل کار کند.

هشدار و اعلان‌ها

دوربین‌های مدار بسته می‌توانند به صاحبان خانه از فعالیت‌های احتمالی هشدار دهند. این در حالی است که این هشدارها یا اعلان‌ها به اتصال اینترنت وابسته هستند. بر اساس نیاز خود پیشنهاد می‌کنیم هم دوربین مداربسته و هم سوئیچ خود را به یک شبکه مناسب برای این ویژگی‌ها متصل کنید.

بک‌آپ گیری از راه دور

یکی از مهمترین عوامل در پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته خوشبختانه گزینه بک‌آپ‌گیری مبتنی بر اینترنت در دوربین های مداربسته ی بی سیم نیز هستند. ذخیره سازی ابری هم گزینه‌ای برای بک‌آپ‌گیری از فیلم دوربین برای دسترسی ایمن در آینده خواهد بود که با پیشرفت تکنولوژی به سمت آن خواهند رفت.

اگر دوربین مداربسته بی سیم اتصال به اینترنت نداشته باشد، این ویژگی غیرفعال می‌شود. حتی یک ذخیره سازی مبتنی بر FTP از ضبط بدون اتصال به اینترنت کار نخواهد کرد. با استفاده از‌هات اسپات یا کابل‌های LAN، می‌توانید به طور موقت اتصالی را برای دستگاه فراهم کنید تا حداقل  بک‌آپ‌گیری انجام شود.

جهت مشاهده پیج اینستاگرام ویرا شبکه کاسپین کلیک کنید

پست های مرتبط

رایج‌ترین مشکلات شبکه های کامپیوتری

ده مورد از بیشترین مشکلات شبکه های کامپیوتری که خودتان قابلیت رفع آن را دارید

اینترنت اشیا چیست؟

اینترنت اشیا چیست؟ | هشت مزیت اصلی + کاربرد ها

۶ مورد از بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین

۶ مورد از بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری آنلاین

اینترنت ملی چیست

اینترنت ملی چیست؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.