---------------------------- ---------------------------------- -----------------------------------

بیت تورنت اولین نسخه آزمایشی مرورگر مبتنی بر شبکه تورنت را منتشر می‌ کند

تورنت چیست و چگونه از سرویس های تورنت استفاده کنیم ؟

بیت تورنت یکی از پر استفاده‌ترین و سریع‌ترین پروتکل‌های به اشتراک گذاری فایل است که با استفاده از روش نظیر به نظیر (Peer-to-Peer)، حجم بزرگی از فایل‌ها را به مقصد می‌رساند. شرکت بیت تورنت در حال آماده سازی برای انتشار پروژه‌ی Maelstrom یا مرورگر تحت شبکه‌ی تورنت است.

بیت‌تورنت مرورگر جدید خود را که پروژه‌ی Maelstrom نام دارد، بر پایه مرورگر کرومیوم توسعه داده است. بیت تورنت در این پروژه قصد دارد از شیوه‌‌ و عملکرد مشابه نرم‌ افزار تورنت خود برای مرورگر نیز استفاده کند. اهداف این پروژه ارائه‌ی اینترنتی آزاد برای تمامی کاربران است؛ بنابراین دیگر نیازی به سرورهای کنونی نبوده و کاربران قادر خواهند بود تا اطلاعات خود را در فضایی آزاد منتشر کنند. ۱۰٫۰۰۰ توسعه‌دهنده نرم‌افزاری و ۳٫۵۰۰ کاربر که پخش‌کننده هستند، از زمان اجرای نسخه اولیه‌ بیت‌تورنت در این پروژه نقش ایفا می‌کند.

به نظر می‌رسد مرورگر بیت‌تورنت از لحاظ امنیتی نیز قدرتمند باشد، زیرا اطلاعات منتشر شده از طریق این مرورگر امکان کنترل بیشتری را روی اطلاعات شخصی برای کاربران فراهم می‌کند،‌ این مرورگر از سرور خاص و مشخصی استفاده نمی‌کند، بلکه همه‌ی اطلاعات خود را از منابع مختلف استخراج می‌کند و تنها به یک سرور وابسته نیست؛ پروژه‌ی Maelstrom از آدرس URL استفاده نمی‌کند و به جای آن رشته‌هایی از اعداد و حروف را به کار می‌گیرد. بیت‌تورنت در داخل مرورگر امکان اضافه کردن لینک‌های تورنت و دانلود آن‌ها را تعبیه کرده است. اولین نسخه‌ی آزمایشی این مرورگر برای ویندوز ارائه شده و می‌توانید آن را از این لینک دانلود کنید.

پست های مرتبط

همکاری دایملر و HPE برای تأمین انرژی دیتاسنترها با هیدروژن

همکاری دایملر و HPE برای تأمین انرژی دیتاسنترها با هیدروژن

نمایندگی برندرکس

نمایندگی لویتون برندرکس Brand-Rex

اوترنت outernet

با ورود اوترنت به دنیای شبکه فیلترینگ بی معنی می‌شود

قابلیت SMB میکروتیک چیست و نحوه راه اندازی این سرویس چگونه است؟

قابلیت SMB میکروتیک چیست و نحوه راه اندازی این سرویس چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست