---------------------------- ---------------------------------- -----------------------------------
انواع تست فلوک ✅ - تست فلوک + قیمت - کاربرد تست فلوک - ویرا شبکه کاسپین

انواع تست فلوک

انواع تست فلوک چیست و تست فلوک چه کاربردی دارد؟ اگر پس از خرید کابل شبکه می‌خواهید از سالم بودن و استاندارد بودن آن مطمئن شوید و گزارش بدون خطا و کاملی به کارفرما ارائه دهید، تست فلوک راه حل شماست.

تست فلوک چیست؟

امروزه تستر کابل شبکه های متفاوتی وجود دارد که به جهت ارزیابی عملکرد کابل، سرعت و اطمینان از قطع نبودن آن استفاده می‌شود. هر کدام از این تستر ها اطلاعات مختلفی را در گزارش خود نشان می‌دهند. تست فلوک کابل شبکه یکی از مطمئن ترین روش های تست کابل شبکه است که از آن برای اندازه گیری کیفیت کابل استفاده شده و عیب یابی ایرادات آن استفاده می‌شود. بهترین روش این است که قبل از خرید کابل شبکه، تست فلوک را بر روی آن انجام دهید.

شرکت فلوک که از شرکت های زیر مجموعه Danaher می‌باشد به تولید تجهیزات اندازه گیری مشهور است. این شرکت برای تست کابل های شبکه دستگاه های Fluke Cable Analyzer تولید می‌کند که از مشهور ترین آنها می‌توان به DSX-5000 و DTX-1800 اشاره کرد. این تستر ها به دلیل اطلاعات کامل تر و خروجی زیاد نسبت به تستر های دیگر از برتری ویژه ای برخوردار هستند. برای مثال خروجی این تست علاوه بر تجزیه و تحلیل و ارزیابی کابل شبکه اطلاعاتی در خصوص طول مسیر کابل کشی، پیوستگی های مسیر نیز تهیه کرده و در گزارش ذخیره می کند.

برای خرید کابل شبکه های تست شده می توانید به قسمت محصولات > کابل شبکه مراجعه کنید.

شرکت فلوک نتورکز

شرکت فلوک که یکی از زیر‌مجموعه های مجموعه Danaher می‌باشد. تولید دستگاه‌های آنالیز، اندازه‌گیری و تست لوازم الکترونیکی را انجام می‌دهد. این شرکت از سال 1948 تاسیس شد و در حال حاضر یکی از شرکت های بین المللی است که محصولات خود را به 120 کشور جهان عرضه می‌کند.

علاوه بر موارد گفته شده در بالا این شرکت در زمینه ساخت، فروش، طراحی تجهیزات نیز فعالیت می‌کند. امروزه دو شرکت فلوک نتورکز و فلوک بیومدیکال سازمان های به هم وابسته هستند که مشغول به کار هستند.

دستگاه تست فلوک

ابزار های مختلفی جهت تست وجود دارد که مشهور ترین آنها سه دستگاه DSX-8000, DSX-5000, DTX-1800 می‌باشند.

گزارش نهایی که از این تست ها حاصل می‌شود، در قالب فایل به کارفرما ارائه داده خواهد شد. این گزارش پس از ذخیره در دستگاه با نرم افزار مخصوص مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و پس از بررسی نهایی در قالب فایل PDF در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.

انواع تست فلوک ✅ - تست فلوک + قیمت - کاربرد تست فلوک - ویرا شبکه کاسپیندستگاه تست فلوک سرعت بسیار بالایی دارد و قابلیت خطایابی پیشرفته‌ای را ارائه می‌کند. در گزارش نهایی گراف های رنگی ارائه می‌شود و پارامتر های فیزیکی و مفهومی اندازه گیری شده و نمایش داده می‌شود.

چه کابل هایی تست فلوک را پاس می کنند؟

کابل هایی که از کیفیت بالایی برخوردار باشند و به بازار عرضه شده باشند، تست را پاس می‌کنند. موارد مهمی که در این تست بسیار موثر است از نوع هادی کابل تا روکش کابل، شیلد به کار رفته می‌باشد.

پس از انجام تست فلوک چه اطلاعاتی بدست می آید

از این دستگاه و تست فلوک برای کابل شبکه، پریز شبکه، پچ پنل شبکه و پچ کورد شبکه استفاده می‌شود و عوامل زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد:

 • میزان کشش و خمش کابل
 • متراژ کابل به کار رفته
 • کیفیت اتصالات در کابل و گزارش وجود یا عدم وجود قطعی در کابل
 • میزان نویز به همراه نشان دادن محل دقیق وقوع آن
 • میزان مقاومت و رسانایی کابل
 • میزان خلوص مس به کار رفته در کابل
 • تأییدیه اصلی و غیر اصل بودن تجهیزات شبکه
 • گزارش دقیق از لایه فیزیکی شبکه و اتصالات
 • گزارش نحوه اتصال رشته های کابل به تجهیزات شبکه
 • تعیین محل دقیق کابل کشی شبکه
 • این تست در انواع دسته کابل های Cat6, Cat 6a, Cat7, Cat8  قابل استفاده است.

انواع تست فلوک

در پاسخ به سوال انواع تست فلوک باید بگوییم تست فلوک به دو روش انجام می شود: تست چنل Channel و تست پرمننت Permanent

تست چنل: در این تست دو سر کابل شبکه به کسیتون متصل شده و سپس کابل به کمک پچ کورد به دستگاه تست فلوک وصل می‌شود. به زبان ساده تر این تست، تست آزمایشگاهی است.

تست پرمننت: یکی از مهمترین تست های دنیای شبکه تست فلوک پرمننت می‌باشد که این تست بسیار کامل تر از تست چنل است و پس از اتصال دو سر کابل به کیستون، کابل به کمک ماژول های پرمننت به دستگاه تست فلوک متصل شده و تست انجام می‌شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که کابلی اگر تست پرمننت را پاس کند، حتما تست چنل را پاس خواهد کرد. اما اگر تست چنل را پاس کند، لزوما تست پرمننت را پاس نخواهد کرد.

هنگامی که می‌خواهید سر کابل، سوکت یا کیستون بزنید باید از سالم و اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. گاهی اوقات اتفاق می‌افتد که کابل دارای استاندارد لازم است اما کیستون شبکه یا پچ کورد استاندارد نبوده و در گزارش تست مشکلاتی به وجود می‌آورد.

انواع تست فلوک ✅ - تست فلوک + قیمت - کاربرد تست فلوک - ویرا شبکه کاسپینهدروم تست فلوک چیست

در گزارشی که تست فلوک به ما می‌دهد دو پارامتر Next و Headroom مهم است؛

نکست Next: عاملی که باعث ایجاد نویز در کابل های شبکه می‌شود که نتیجه آن بر اساس واحد دسیبل مشخص می‌شود. در گزارش تست فلوک، هر چه Next بیشتر باشد، کابل مورد نظر از کیفیت بالاتری برخوردار است.

هدروم Headroom: معمولا کابل هایی که تست پرمننت را با هدروم بالای 6 پاس می‌کنند، استاندارد به حساب می‌آیند.

نکات مهم در انجام تست فلوک

در مشخص کردن پارامتر های تست فلوک ابتدا باید مشخص کنید که کابل مورد نظر شیلد دار است یا بدون شیلد و این کابل در کدام دسته Cat6, Cat6a, Cat7 قرار دارد. بعد از انجام تنظیمات و تعیین استانداردها، گزارش ذخیره شده با نرم افزار تست فلوک تجزیه و تحلیل می‌شود و در قالب پی دی اف ارائه می‌شود.

اگر از کابل شبکه خود می‌خواهید در محلی استفاده کنید که حجم، سرعت انتقال اطلاعات و دقت آن برایتان اهمیت دارد، باید کابل شبکه شما تست پرمننت را پاس کند. طریقه نصب سوکت در کابل های شبکه شیلد دار و فویل دار موضوع بسیار مهمی است. اگر کابل مورد نظر به درستی سوکت زده نشود، کابل تست را پاس نمی‌کند.

نحوه تست در کابل های شیلد دار و دارای فویل بسیار مهم است. اگر کابل شما به درستی سوکت زده نشود تست پاس نخواهد شد.

انواع پارامترهای تست فلوک

این تست دارای پارامترهای فیزیکی است که در ادامه به انواع پارامترهای تست fluke و کاربرد آن ها می‌پردازیم:

خروجی گزارش این تست دارای پارامتر های مختلفی است که در لیست زیر پارامتر های تست فلوک و کاربرد آن را بری شما توضیح داده شده است:

پارامتر Wire map: این پارامتر برای شناسایی اشکالات فیزیکی استفاده می‌شود.

پارامتر Propagation Delay: پس از ارسال سیگنال به کابل یک زمان در این پارامتر برای شما نمایش داده می‌شود.

پارامتر Delay Skew: اعداد نمایش داده شده در این پارامتر سریع ترین و کند ترین زمان ارسال سیگنال است. بین 25 تا 30 ثانیه می‌باشد.

پارامتر Cable Length : عدد نمایش داده شده در این پارامتر، متراژ کابل شبکه شما می‌باشد که نباید از 90 متر فراتر برود.

قیمت تست فلوک

جهت انجام تست فلوک، ابتدا باید مشخص شود که آیا کابل می‌باشد یا دیگر تجهیزات شبکه. هزینه انجام تست پس از مشخص کردن مواردی چون محل تست، پراکندگی تجهیزات، تعداد تست، پرمننت یا چنل بودن نوع کابل اعلام می گردد.

کابل شبکه مطمئن با تست فلوک

مطمئن ترین روش خرید تجهیزات و کابل های شبکه از مراکز معتبر می‌باشد. مطرح ترین برند های کابل شبکه می‌توان به کابل شبکه لگرند ، کابل شبکه نگزنس اشاره کرد.

ویرا شبکه کاسپین با داشتن بیش از 12 سال سابقه فعالیت در حوزه شبکه و تجهیزات شبکه، کابل شبکه با کیفیت را به شما ارائه می‌دهد که تست فلوک پاس شده باشد.

جهت خرید با کارشناسان ویرا شبکه کاسپین در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

امنیت در شبکه های بیسیم Wi Fi

امنیت در شبکه های بیسیم Wi Fi

دوربین مداربسته بی سیم به اینترنت نیاز دارد ؟

اینترنت فیبرنوری چیست و چه تفاوتی با سایر انواع اینترنت دارد - ویرا شبکه کاسپین

اینترنت فیبرنوری چیست و چه تفاوتی با سایر انواع اینترنت دارد

همه چیز راجع به کابل شبکه لگراند Cat6 - ویرا شبکه کاسپین

همه چیز راجع به کابل شبکه لگراند Cat6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست