آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل - ویرا شبکه کاسپین

آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل

در انتهای این مقاله آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل را فرا میگیرید و می توانید به راحتی دوربین مدار بسته مد نظر خود را در منزل نصب کنید.

دوربین‌های مداربسته برای مدت طولانی در بانک‌ها، رستوران‌ها و سایر ساختمان‌های تجاری با امنیت بالا مورد استفاده قرار گرفته‌اند. فقط در خانه‌های بسیار منحصر به فرد و خاص دوربین‌هایی در نما و حاشیه آن نصب شده بود، زیرا سیستم و نصب آن بسیار هزینه‌بردار بود.

همانطور که تکنولوژی در دسترس‌تر و مقرون به‌صرفه‌تر می‌شود، بسیاری از مالکان خانه‌ها به دنبال دوربین‌های امنیتی هستند که ایمنی خانه‌هایشان را تضمین می‌کند. دوربین مداربسته در منزل، بخشی از یک سیستم نظارتی فراگیر است که خانه را از داخل و خارج قابل نظارت می‌کند.

آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل

اگر قصد نصب دوربین‌های مدار بسته در ملک خود را دارید، ممکن است که ندانید باید چگونه و از کجا شروع کنید. خبر خوب این است که این روند نسبتا ساده بوده و از دست شما بر می‌آید.

یک شرکت خوب در زمینه ی نصب دوربین‌های مداربسته می‌تواند به شما در مورد محل قرار دادن دوربین‌ها و نصب تجهیزات لازم مشاوره دهد. بسته به نوع دوربینی که نیاز دارید، برای مشاهده فیلم به‌ هارد دیسک یا مانیتور ویدیویی نیز نیاز دارید.

هزینه یک سیستم دوربین امنیتی به عوامل مختلفی از جمله تعداد دوربین‌ها، کیفیت دوربین‌ها و نصب آن ها بستگی دارد. در ادامه به بررسی مراحل نصب دوربین مدار بسته در منزل می‌پردازیم.

نصب دوربین بر روی دیوار

درگام اول آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل، باید بدانید ابتدا نیاز هست مکانی را برای قرار دادن آن روی دیوار پیدا کنید. همچنین مطمئن شوید که آن را در بالاترین نقطه ممکن نصب کنید تا مزاحمان را دور نگه دارید.

همچنین باید هدفتان قرار دادن تجهیزات در بالاترین نقطه ممکن باشد. بعد از اینکه محل مناسب را پیدا کردید، پایه دوربین را روی دیوار بزنید تا جای آن مشخص شود، سپس سوراخ‌ها را با مداد علامت بزنید.

در مرحله بعد، جای سوراخ‌های مشخص شده را برای پیچ‌ها با مته دریل کرده و رول پلاک را در آن قرار دهید. به این ترتیب پیچ‌ها بدون آسیب وارد دیوار می‌شوند.

سیم کشی و باطری دوربین مداربسته

سیم کشی دوربین مداربسته مرحله مهمی است که باید به دقت برنامه ریزی شود. شما باید کابل‌ها را به گونه ای هدایت کنید که دید آنها به حداقل برسد.

در صورت امکان سیم‌ها را از دیوار عبور دهید، تا امنیت آنها بیشتر حفظ شود. علاوه بر این مطمئن شوید که دوربین را روی پایه آن محکم می‌کنید.

اگر دوربین امنیتی از باتری استفاده می‌کند، باید مکانی را نیز انتخاب کنید که نزدیک به برق بوده و برق مورد نیاز آن را تامین می‌کند. پس از نصب دوربین، مطمئن شوید که آن را به درستی روی دیوار محکم کرده‌اید.

نصب سرویس ذخیره‌کننده تصاویر

انتخاب یک سرویس نصب دوربین مداربسته مستلزم برنامه ریزی کل فرآیند نصب است. سیستم دوربین مدار بسته مناسب،  اموال شما را در برابر مزاحمان محافظت می‌کند و اطمینان می‌دهد که خانه شما همیشه امن است.

هنگام نصب دوربین‌ها، بهترین مکان‌ها را برای دوربین در نظر بگیرید. بسیاری از دوربین‌های مداربسته مبتنی بر فضای ابری و ذخیره‌سازی آنلاین هستند، اما ممکن است ترجیح دهید فیلم‌های خود را به صورت سنتی روی هارد دیسک نگه دارید که در هر دو صورت باید تخصص لازمه برای نصب آن را داشته باشید.

نصب NVR و فضای مورد نظر

همچنین باید دستگاه ذخیره سازی مناسب را انتخاب کنید. کامل‌ترین سیستم‌های امنیتی شامل یک ضبط‌کننده ویدیوی دیجیتال هستند. سپس باید‌ هارد دیسک‌ها را به NVR متصل کنید.

اندازه مناسب را برای سیستم خود انتخاب کنید که محاسبه آن آسان است. مقدار فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز شما به وضوح و میزان بیت دوربین شما بستگی دارد.

به عنوان مثال اگر می‌خواهید چهار دوربین را به طور همزمان مانیتور کنید، به میزان مشخص شده‌ای از فضای ذخیره سازی نیاز دارید که باید از فروشنده بپرسید و به همان میزان تهیه کنید.

نصب توسط نصاب دوربین امنیتی

هزینه نصب یک سیستم دوربین امنیتی به نوع سیستمی‌ که خریداری می‌کنید و تعداد دوربین‌های مورد نیاز شما بستگی دارد. هزینه نصب معمولاً حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد کل هزینه سیستم امنیتی است.

اگر تصمیم دارید خودتان دوربین را نصب کنید، اگر بدانید چگونه این کار را انجام دهید، می‌توانید تا میلیون‌ها تومان در هر دوربین صرفه جویی کنید. بسیاری از دوربین‌ها به اندازه کافی کوچک هستند که می‌توانند روی میز قرار گیرند.

اما اگر احساس می‌کنید که این کار راحت نبوده و با نصب دوربین ها روی دیوارها راحت نیستید، یک شرکت نصب حرفه ای را استخدام کنید تا به شما در نصب آنها کمک کند.

آموزش نصب دوربین مدار بسته در منزل - ویرا شبکه کاسپین

چرا از دوربین مداربسته خانگی استفاده کنیم ؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باید شما را به خرید و نصب دوربین‌های امنیتی خانگی در داخل و اطراف خانه خود سوق دهد. در این بخش برخی از دلایل استفاده از دوربین‌های امنیتی گفته می‌شود:

آرامش خاطر

داشتن خیال راحت که خانه شما در برابر خطر ایمن است، برای احساس اطمینان هنگام خروج از خانه ضروری است.

سیستم‌های دوربین امنیتی به شما این امکان را می‌دهند که در هر کجا که هستید، از طریق تلفن یا لپ‌تاپ خانه خود را زیر نظر داشته باشید.

علاوه بر این سیستم‌های امنیتی خانه، اعلان‌هایی را در مورد هر گونه فعالیت غیرعادی ارسال می‌کند که می‌توانید سریعاً اقدام کرده و به مقامات مربوطه اطلاع دهید.

بررسی خانواده

والدین شاغل اغلب مجبور می‌شوند تا پرستارانی را استخدام کنند که هزینه آنها می‌تواند بسیار گران باشد تا از کودکان پس از بازگشت از مدرسه مراقبت کنند.

نصب دوربین‌های امنیتی به والدین این امکان را می‌دهد که خانه‌ها و فرزندان خود را در زمانی که از آنها دور هستند تحت نظر داشته باشند.

علاوه بر این، دوربین‌ها به صاحبان حیوانات خانگی این امکان را می‌دهند که مراقب حیوانات خانگی خود باشند و حرکات آن‌ها و هر گونه حادثه را در زمانی که در خانه نیستند زیر نظر داشته باشند.

گرفتن خسارت از بیمه

گرفتن غرامت از بیمه اغلب برای افرادی که متحمل دزدی و سرقت شده‌اند دشوار است، زیرا آنها نمی‌توانند اقلام مسروقه را تأیید کرده و به همان میزان بیمه پرداخت کنند.

دوربین‌های امنیتی فیلم‌های دقیق سرقت را در حین وقوع جرم ارائه می‌دهند و به قربانیان اجازه می‌دهند تا ادعاهای معتبری را به شرکت‌های بیمه ارائه کنند.

بازدارندگی مجرمان

سارقان اغلب قبل از حمله خانه‌های مورد نظر خود را علامت گذاری می‌کنند و معمولاً اگر متوجه دوربین‌های مدار بسته در خانه شوند ماموریت خود را متوقف می‌کنند.

دوربین‌های امنیتی به شما امکان می‌دهند تا افرادی را که سعی در نفوذ دارند شناسایی کرده و این اطلاعات را با پلیس به اشتراک بگذارید. نصب دوربین به عنوان مانعی در برابر گم شدن وسایل شما عمل می‌کند و امنیت خانه شما را تضمین می‌کند.

کمک در تحقیقات

اگر قربانی سرقت هستید، دوربین‌های امنیتی، پلیس را در تحقیقات خود یاری می‌کنند. مجرمان قابل شناسایی و محاکمه می‌شوند و ممکن است اقلام سرقتی و گرانبها از آنها پس گرفته شوند.

مزایا و معایب دوربین امنیتی خانگی

اگرچه دوربین‌های امنیتی خانگی در ارائه حس امنیت عالی هستند اما در برخی موارد آنها عواقب منفی هم دارند. در این بخش به مزایا و معایب نصب دوربین در خانه شما می‌پردازیم.

مزایای دوربین‌های خانگی

  • نظارت بر فعالیت‌ها: نصب دوربین‌های امنیتی در خانه به شما آرامش خاطر در محل کار می‌دهد، به خصوص برای والدینی که فرزندانشان در خانه هستند.
  • تصمیمات درست گرفتن: دوربین‌های امنیتی صداها و حرکات را در سراسر خانه ضبط می‌کنند، که به شما امکان می‌دهد فیلم را دوباره پخش کنید و دقیقاً مشخص کنید که در صورت عدم توافق چه اتفاقی افتاده است.
  • جلوگیری از جنایات: طبق آمار دزدی‌های زیادی در سال رخ می‌دهد که بیش از نیمی ‌از آنها دزدی از خانه است و دوربین‌ها از جنایات تا حدی جلوگیری می‌کنند.
  • جمع آوری شواهد: فیلم‌های دوربین‌های امنیتی در صورت نیاز شواهدی را ارائه می‌دهند. در صورت وقوع سرقت، تصاویر دوربین می‌توانند برای کمک به حل پرونده، تعیین آنچه اتفاق افتاده و شناسایی و دستگیری افراد مقصر دیده شوند.

معایب دوربین‌های خانگی

  • تعرض به حریم شخصی: اگرچه نصب دوربین‌های امنیتی می‌تواند به مردم احساس امنیت بدهد، اما می‌تواند منجر به نقض حریم خصوصی صاحب خانه شود.
  • هزینه: خرید و نصب سیستم دوربین‌های امنیتی می‌تواند بسیار گران باشد، به خصوص اگر به دنبال قابلیت‌های جدید و سیستم‌های پیچیده هستید.
  • نمی‌تواند از سرقت جلوگیری کند: دوربین‌های امنیتی یک راه عالی برای جلوگیری از مجرمان و دور نگه داشتن آنها از محل شما هستند اما متأسفانه این تنها کاری است که آنها می‌توانند انجام دهند و جلوی دزد را نمی‌توانند بگیرند.

یکی از برترین خدمات ویرا شبکه کاسپین پشتیبانی و نصب دوربین مدار بسته در سراسر ایران می باشد که توسط کادری با تجربه و مجهز به بهترین ابزار ها انجام میگیرد. شما عزیزان می توانید برای استفاده از این خدمات ویرا شبکه کاسپین با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

چگونه آدرس IP مودم را پیدا کنیم - ویرا شبکه کاسپین

چگونه آدرس IP مودم را پیدا کنیم

تفاوت سوئیچ های مدیریتی و غیر مدیریتی شبکه - ویرا شبکه کاسپین

تفاوت سوئیچ های مدیریتی و غیر مدیریتی شبکه

تفاوت ONT و ONU در شبکه فیبر نوری - ویرا شبکه کاسپین

تفاوت ONT و ONU در شبکه فیبر نوری – ویرا شبکه کاسپین

فضای ذخیره سازی ابری کجا قرار دارد و آیا امن است؟

فضای ذخیره سازی ابری کجا قرار دارد و آیا امن است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.