کنگره جهانی فناوریهای هوشمند 2018

کنگره جهانی فناوریهای هوشمند 2018 
 

دبیر علمی کنگره جهانی فناوری های هوشمند از برگزاری کنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 با حضور برترین متخصصین داخلی و خارجی در حوزه بانکداری هوشمند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، نیما امیر شکاری، مدیرگروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی و دبیرعلمی کنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 اعلام کرد: برای نخستین بار رویدادی باشکوه و جامع با حضور اساتید فرهیخته ملی، پژوهشگران، دانشجویان و مدیران دستگاه ها در حوزه فناوری اطلاعات و با حضور و همکاری مهمانانی از کشورهای مختلف جهان نظیر آلمان، ایتالیا، استرالیا، اوکراین، آرژانتین، پرتغال و ... و همچنین مشارکت چشمگیر شرکت های داخلی و خارجی فناوری اطلاعات از شرکتهای برتر وصاحب نام جهان در حوزه های مختلف، با حمایت دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی کشور، 24 و 25 بهمن ماه سال جاری در برج میلاد تهران برگزار می­گردد.

وی ادامه داد: نخستین کنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 با رویکرد بانکداری هوشمند با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه ­های معتبر کشور، در بهمن ماه سال جاری برگزار می گردد.

وی افزود: توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی نظام اداری با توجه به تاکید ریاست محترم جمهور به عنوان یکی از دغدغه های اصلی این دولت بوده، لذا تمامی دستگاه ها و شرکت ها جهت نیل به این هدف می بایست تلاش کنند.

نیما امیرشکاری ادامه داد: کنگره جهانی فناوری های هوشمند با هدف کمک به تحقق این مهم با سه رویکرد اصلی دولت هوشمند، شهر هوشمند و بانکداری هوشمند در بخش های مختلفی برنامه ریزی گردیده است.

امیرشکاری تصریح کرد: از جمله محورهای دولت هوشمند می توان به اینترنت اشیا (IOT)، رایانش ابری،امنیت در نرم افزارهای اداری الکترونیکی، فناوری های همراه از محورهای شهر هوشمند می توان به مدیریت شهر هوشمند، آینده شهرها و ارتباط آن با هوشمندسازی، سیستم حمل و نقل هوشمند، بهداشت هوشمند و... اشاره کرد.

وی اظهار داشت: موضوعاتی نظیر کاربردهای IOT در صنعت بانکداری روندهای آتی صنعت بانکداری، شعب هوشمند بانکی، رایانش ابری، نقش بانکداری هوشمند در شهر هوشمند، امنیت و حریم شخصی در بانک های هوشمند در بانکداری هوشمند مورد بررسی و واکاوی قرار می گیرند.

وی بیان کرد: برگزاری 40 پنل تخصصی، کارگاه آموزشی و سخنرانی کلیدی در 11 سالن جانبی برج میلاد طی دو روز به صورت همزمان از جمله برنامه های این کنگره می باشد.

 

امیرشکاری بیان کرد: یکی از نکات حائز اهمیت این رویداد حضور متخصصینی از 15 کشور جهان نظیر آلمان، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، ایرلند، ترکیه و... به منظور ارائه مدل ها و نمونه هایی از بانکداری هوشمند می باشد.

دبیر علمی کنگره جهانی فناوری های هوشمند ضمن اشاره به بانکداری هوشمند، اظهار داشت: بانکداری هوشمند استفاده از فناوری‌های پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مبتنی بر شبکه و مخابرات برای تبادل منابع و اطلاعات مالی به صورت الکترونیکی است و نیازی به حضور فیزیکی مشتری در شعبه نیست.

وی ادامه داد: از دستاوردهای بانکداری هوشمند برای بانک ها می توان به افزایش رضایت مشتریان و کاهش هزینه ها و افزایش سودآوری نام برد.

وی همچنین افزود: اهمیت استفاده از فناوری های هوشمند در بانکداری الکترونیک برای تسهیل انجام معاملات بانکی بر کسی پوشیده نیست.در این مفهوم اساس تصمیم‌گیری مدیران سطح بالای بانک و ارائه خدمات به مشتریان بر مبنای تحلیل داده‌هایی است که به‌صورت

گسترده در سیستم بانکداری جمع‌آوری شده‌اند و با انجام تحلیل صحیح رویکردها و جهت‌گیری‌های آینده یک بانک را متحول می‌کنند.

وی افزود: بانک ها به عنوان نهادهایی که همیشه در بکارگیری فناوری های نوین پیشگام بودند می توانند یکی از شاخص های مهم تحقق دولت الکترونیک و الگویی برای سایر سازمان ها در این زمینه باشند.

وی تصریح کرد: یکی از بخش های اصلی کنگره جهانی فناوری های هوشمند به بحث بانکداری هوشمند اختصاص یافته است که یقینا هوشمند سازی بانک ها و به طور کل نظام اداری می تواند به کاهش فساد در نظام اداری و اجرای بهتر منشور حقوق شهروندی بینجامد.

وی ادامه داد: ما حضور شرکت های بنام داخلی و بین المللی در حوزه فناوری را در نمایشگاه تخصصی بانکداری هوشمند خواهیم داشت که جدیدترین محصولات و دستاوردهایشان در زمینه هوشمند سازی بانک ها را ارائه خواهند نمود.

وی بیان کرد: این کنگره در نظر دارد در مراسمی از بانک های موفق در عرصه هوشمندسازی نظام بانکی با اهدای تندیس زرین بانک هوشمندتجلیل به عمل آورد.

وی در پایان ابراز امیداواری کرد: برگزاری این رویداد بتواند کمک شایانی به تحقق اهداف نظام در ارتباط با توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد در نظام اداری، نماید.

وی افزود: علاقه مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانند به پایگاه اینترنتی کنگره مراجعه و یا با شماره های 4-33699093-021و 9-36621318-021 تماس حاصل نمایند.
 

نتیجه تصویری برای کنگره جهانی فناوریهای هوشمند 2018

 


محورهای کنگره
امنیت در فناوری اطلاعات
ü استانداردهای امنیت
ü سیستمهای کنترل نفوذ ( Honey pots )
ü
سیستمهای تشخیص نفوذ ( IDS & IPS )
ü
سیستمهای پالایش ( Filters )
ü
فراهم سازی امنیت لازم برای تراکنش‌های مالی بانک‌ها
ü امنیت سیستم عامل های کاربردی
ü برنامه نویسی منبع باز (Open Source )، محاسن و معایب
ü تست، نگهداری و تشخیص نقاط ضعف نرم افزار
ü امنیت در برنامه نویسی امن و برنامه های کاربردی
ü امنیت در تجهیزات قابل حمل
ü امنیت در ذخیره ساز ها
ü امنیت، ریسک و حفظ اعتماد کاربران
ü امنیت در یکپارچه سازی نرم افزار و بهبود قابلیت اطمینان
ü مطالعه موردی در مورد امنیت نرم افزارهای متن باز
ü روش های نوین تشخیص و تحلیل بدافزار

هوشمند سازی شهری

ü بررسی نقش و ضرورت ایجاد شهر هوشمند در توسعه پایدار
ü بررسی راهکارها و شناسایی مشکلات، چالش­ها و فرصت ها در راستای ایجاد شهر هوشمند
ü بررسی راهکارهای پیاده سازی خدمات شهر هوشمند توسط اپراتورهای مجازی
ü کارآفرینی و کسب و کار هوشمند
ü نظریه ها و مدل های شهر هوشمند
ü زیرساخت و تکنولوژی هوشمند
ü اشتراک گذاری دستاوردها و تشویق نوآوری
ü مدیریت شهری شهر هوشمند
ü مدیریت انرژی هوشمند
ü اقتصاد و تجارت هوشمند
ü مردم هوشمند

ارائه بهتر خدمات آموزشی در مناطق شهری و روستایی
آموزش مجازی و از راه دور برای آگاه سازی هرچه بیشتر شهروندان
ü زندگی هوشمند
دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی الکترونیک
مدیریت اطلاعات بیماران
اتوماسیون و هوشمند سازی خانه
ü حکمرانی هوشمند
توسعه فرآیند های جامع
ایجاد پل ارتباطی قوی میان نهادهای دولت
بهبود دسترسی به خدمات
 محیط هوشمند
پایداری محیط زیست
کاهش استفاده از انرژی به کمک نوآوری های فناوری و و تشویق به کاهش مصرف و بازیافت
ü پویایی هوشمند
سیستم های حمل و نقل هوشمند
کاهش گره های ترافیکی بوسیله آسان سازی گراف های شهری
ایجاد فرهنگ هایی مانند استفاده از وسایل نقلیه جدید

شهر الکترونیک
آشنایی با مفهوم شهر الکترونیک و بررسی زیر ساخت های لازم جهت ایجاد یک شهر مجازی
آماده سازی بستر فرهنگی شهر الکترونیکی
ارائه مدل شهر الکترونیکی با الزامات فرهنگی
نقش آموزش در دولت الکترونیک
شناسایی نقاط ضعف و قوت الگوها و روش های بکار گرفته شده برای شهر الکترونیک و دیجیتال

 

نتیجه تصویری برای کنگره جهانی فناوریهای هوشمند 2018