برگزاري نخستين نمايشگاه الكامپ و تلكام در كيش

برگزاري نخستين نمايشگاه الكامپ و تلكام در كيشمدير کل ارتباطات و فناوري اطلاعات فارس خبر داد:

برگزاري نخستين نمايشگاه الكامپ و تلکام در كيش

خبرگزاري آريا-مديركل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان فارس گفت: نخستين نمايشگاه بين‌المللي الكامپ و تلکام با محوريت فارس در جزيره كيش برگزار خواهد شد.
به گزارش آريا از شيراز،مهرداد سهرابي  در يك كنفرانس خبري گفت:
فارس طي 2 سال گذشته نمايشگاه‌هاي پانزدهم و شانزدهم الكامپ و تلکام را برگزار كرد و خصوصا در نمايشگاه شانزدهم به توفقيات خوبي دست يافت؛ براين اساس برنامه‌ريزي براي برگذاري يك نمايشگاه بين‌المللي انجام شد.

وي رويكرد اصلي نمايشگاه كيش را معرفي شركت‌ها و محصولات فناورانه در حوزه‌هاي مختلف مرتبط با الكامپ و تلکام اعلام و اضافه كرد: اين نمايشگاه توسط شركت فروغ افكار و با حمايت اداره كل ارتباطات و فناوري اطلاعات فارس برگزار مي‌شود.

سهرابي يكي از مهمترين رويكردهاي اين نمايشگاه را زمينه‌سازي براي ارتباط بين كسب و كارها و تبادل تجربيات و تكنولوژي‌ها دانست و گفت: برگزاري اين نمايشگاه قطعا در ارتقاء شاخص‌هاي علمي شركت كنندگان تاثيرگذار خواهد بود.

مجري نمايشگاه الكامپ و تلکام كيش نيز گفت:
اين نمايشگاه هفده الي بيستم بهمن‌ماه 96 در مركز بين‌المللي نمايشگاهي كيش و با حضور شركت‌هاي مختلف داخلي و خارجي برگزار مي‌شود.

جواد مرادپور با بيان اينكه رويكرد نمايشگاه‌هاي الكامپ و تلکام از داد و ستدهاي خرد و اوليه به ارائه تكنولوژي و داد و ستد دانش سوق پيدا كرده است، گفت: فراخوان شركت در اين نمايشگاه ابتداي آبان ماه آغاز شده و علاقه‌مندان تا 15 دي امكان ثبت‌نام را خواهند داشت.
او از استقرار دبيرخانه مركزي در شيراز خبر داد و با بيان اينكه در شهرهاي كيش، مشهد و تهران نيز دبيرخانه‌هايي براي ثبت‌نام شركت‌هاي علاقه‌مند مستقر است، گفت: در فاز اول پيش‌بيني 7 هزار متر فضاي نمايشگاهي را داريم و اميدواريم حداقل با حضور 180 شركت داخلي و خارجي از بخش‌هاي دولتي و خصوصي اين نمايشگاه را برگزار كنيم.

مرادپور با يادآوري اينكه امكان توسعه فضاي نمايشگاهي تا 21 هزار مترمربع پيش‌بيني شده است، ابراز اميدواري كرد كه وسعت نمايشگاه حداقل 14 هزار مترمربع را شامل شود.
او گفت: همزمان با اين نمايشگاه شاهد رويدادهاي مختلفي نظير سمينارهاي علمي و تخصصي، استارتاپ‌، اولين مسابقه رايانه جايزه بزرگ كيش و ورك‌شاپ‌هاي مختلف خواهيم بود.

مرادپور تاكيد كرد كه فارس از استان‌هاي توانمند در حوزه آي سي و آي‌سي‌تي بوده و شركت‌هاي قدرتمندي در اين حوزه در استان فارس فعاليت مي‌كنند.