Campus LAN ایران خودرو سمنان

Campus LAN ایران خودرو سمنان


طراحی و اجرا زیر ساخت شبکه

شبكه‌های كامپيوتري می‌بايست با توجه به شرايط وسياست هاي هـر سـازمان ، طراحـي و پيـاده‌سـازي گردد. در واقع شبكه‌هاي كامپيوتري زيرساخت‌هاي لازم را براي به اشتراك گذاشتن منابع در سازمان فـراهم مـي آورند؛
در صورتيكه اين زيرساختها به درستي طراحي نشوند، و فاکتورهای مهمی همچون هدف از برپا سازی شبکه، انتظار کاربران، قابلیت ارتقا ، امنیت و سرعت و همچنین سرویس ها و خدماتی که قرار است بر پایه ی شبکه ارائه شود در نظر گرفته نشوند مشکلات بسیاری گریبان گیر مدیران و کار فرما یان در سازمان ها و شرکتها خواهد شد.


در این راستا خدمات مشاوره، طراحي و پیاده سازی شبکه‌های کامپیوتری به منظور تضمین سرعت و استانداردهای لازم در مراحل زیر انجام مي شود

  •  تحلیل و بررسي وضعیت موجود و نیازهای جاری و آتي کاربران در سازمان هدف
  •  طراحي شبکه شامل مشخصات فني تجهیزات و نقشه ارتباطات و ساختار شبکه
  •  پیاده‌سازی طرح تایید شده براساس استانداردهای بین المللي
  •  بررسي و تست کارکرد توسط ابزارهای به روز تست شبکه و ارائه‌ی گزارش نهایي

شبکهٔ پردیسی یا شبکهٔ دانشگاهی ، شبکه ای رایانه‌ای است که از اتصال چند شبکه محلی (LAN) که همه آنها محدود به یک ناحیه جغرافیایی هستند ساخته می‌شود،
  مانند محوطه یک دانشگاه، یک مجموعه صنعتی یا یک پایگاه نظامی. می‌توان آن را به عنوان یکی از انواع شبکه‌های کلان‌شهری (MAN) به حساب آورد که عموماً محدود به ناحیه‌ای کوچک‌تر از اندازه معمول یک شبکه کلان‌شهری است.

در حالتی که در فضای یک دانشگاه شبکه‌ای از نوع شبکه دانشگاهی داشته باشیم، شبکه مورد نظر محتملا ساختمان‌های دانشکده‌های مختلف شامل بخش‌های آکادمیک، کتابخانه دانشگاه و ساختمان محل اقامت دانشجویان را به یکدیگر متصل می‌کند.

 شبکه دانشگاهی بزرگ‌تر از یک شبکه محلی ولی کوچکتر از یک شبکه گسترده  (WAN) است.

 

آشنایی با شبکه فیبر نوری(campus lan) اجرا شده در شرکت ایران خودرو - سمنان

CAN – Campus Area Network 

اگر بخواهیم از منظر واژگان آن را ترجمه کنیم , معنی آن می شود , شبکه فضای باز دانشگاهی یا شبکه محوطه دانشگاهی . در حقیقت این شبکه وقتی بوجود می آید که چندین ساختمان مجاور به یکدیگر از طریق مسیر ارتباطی شبکه متصل شده باشند .

 

(به واژه مجاور دقت کنید) حال این ساختمان ها می توانند دانشکده های یک دانشگاه در محوطه دانشگاه باشند یا می توانند ساختمان های مختلف یک ارگان دیگر در محوطه آن ارگان باشند .

در این مجموعه یک اتاق سرور  وجود دارد که در ساختمان مدیریت قراردارد , بنا به طراحی اولیه 

تمام کابلها از این اتاق به سمت  ساختمانها ی این مجموعه (به صورت star )کشیده می­شد.

 

 فیوژن فیبر نوری

فیبر نوری
 روشی است که برای ارتباط بین 2 کابل نوری استفاده می گردد که به وسیله عمل جوش فیبر نوری دستگاه انجام می شود.
این عمل در اثر گرم شدن تارها (ذوب شدن تار ها در نقطه جوش) توسط الکترود های دستگاه فیوژن و جوش دادن آنها به یکدیگر صورت می پذیرد.دستگاه فیوژن در دو نوع قابل حمل و ثابت برای اولین بار تولید شده اند اگرچه دستگاه های کنونی تولید شده توسط کمپانی های مطرح مانند کرنینگ - فایتل - سومیتومو قابل حمل بوده و دستگاه های ثابت از چرخه تولید کنار گذاشته شده اند


تست فیبر نوری OTDR

این تست به منظور آنالیز افت مسیر و مشخص کردن مشکلات موجود در مسیر و اندازه گیری افت های ناشی از آن ها انجام می شود. نتایج این تست به صورت یک طرفه (directional) و دوطرفه (Bidirectional) انجام می گیرد.

 

دانلود راهنمای طراحی شبکه بی سیمWireless LAN  و دانشگاهی  Campus lan

مشخصات پروژه