Anniversary Update در ویندوز 10

Anniversary Update در ویندوز 10بروزرسانی سالیانه که با عنوان The Anniversary Update شناخته میشود، بزرگترین بروزرسانی ویندوز 10 تاکنون است و به لطف مشارکت چشمگیر کاربران عضو اینسایدر و توسعه دهندگان در تکمیل این بروزرسانی، تغییرات و پیشرفت ها بسیار زیاد و محسوس خواهند بود. از جمله ویژگی ها و تغییرات بارز در این بروزرسانی میتوان به اضافه شدن ویژگی Windows Ink اشاره کرد که برای دستگاه های ویندوزی که از قلم پشتیبانی میکنند کاربرد زیادی دارد، همچنین بروزرسانی منوی استارت و اکشن سنتر، بهبود های صورت گرفته در تنظیمات برنامه و اضافه شدن پشتیبانی از افزونه ها در مرورگر اج در ویندوز 10 اشاره کرد. اما به سراغ سوالاتی که احتمالا در ذهن بسیاری از کاربران ویندوز 10 در مورد این بروزرسانی وجود دارد میرویم و آنها را شفاف سازی میکنیم.

مایکروسافت همزمان با اتمام زمان بروزرسانی رایگان به ویندوز 10، تاریخ انتشار بروزرسانی سالیانه ی این سیستم عامل را نیز اعلام کرد ، بدین ترتیب این بروزرسانی در تاریخ دوم آگوست برای دستگاه های مجهز به ویندوز 10 از جمله لپ تاپ ها، تبلت ها، گوشی های هوشمند، کامپیوترهای رومیزی و البته کنسول Xbox One منتشر میشود اما این دقیقا به این معنا نیست که در یک روز تمامی دستگاه ها بروزرسانی خواهد شد مایکروسافت قصد دارد این بروزرسانی را برای دستگاه های دیگر از جمله هدست هولولنز منتشر کند. در این مطلب نگاهی به جزئیات و نحوه ی انتشار این بروزرسانی خواهیم انداخت. همراه ما باشید.

آیا 12 مرداد دستگاه شما بروزرسانی را دریافت میکند؟

با در نظر گرفتن این موضوع که در حال حاضر چند صد میلیون دستگاه ویندوزی فعال در سر تا سر جهان وجود دارد، بنابراین قطعا این یک انتشار عظیم محسوب میشود . سوال مهمی که اینجا مطرح میشود این است که آیا شما دو روز دیگر این بروزرسانی را دریافت خواهید کرد یا خیر؟ اگر بخواهیم خیلی سریع به این سوال پاسخ دهیم باید گفت "ممکن است" . هر چند باید فاکتور های مختلفی برای پاسخ به این سوال در نظر گرفت. در حالی که بروزرسانی دو روز دیگر در دسترس خواهد بود اما این ضرورتا به این معنا نیست که شما در همان روز آن را دریافت خواهید کرد.

عرضه ی بروزرسانی فرآیند آهسته ای دارد

برنامه ی مایکروسافت برای انتشار The Anniversary Update این است که آن را به تدریج برای همگان منتشر کند و این بدین معناست که کمی زمان میبرد تا تمام کاربران بروزرسانی را دریافت کنند. به طور معمول نه فقط برای Anniversary Update ، بلکه برای بروزرسانی های بزرگ این چنینی چندین روز یا حتی چندین هفته طول میکشد تا تمامی کاربران بتوانند بروزرسانی را دریافت و نصب کنند. این روش به این دلیل است که ممکن است در روند انتشار آپدیت مشکلاتی رخ دهد. در حالی که احتمالا ویندوز 10 با این بسته ی بروزرسانی به یکی از پایدار ترین و کم نقص ترین سیستم عامل ها تبدیل خواهد شد، با این حال ممکن است در طول فرآیند انتشار، باگ هایی گزارش شود که منجر به متوقف کردن عرصه ی بروزرسانی شود. بنابراین کمپانی قصد دارد تا با ارائه ی این بروزرسانی با سرعت پائین، تعداد دستگاه هایی که ممکن است تحت تاثیر باگ های سیستم عامل قرار بگیرند را کاهش دهد.

بروزرسانی طبق اولویت دستگاه ها منتشر میشود

در بالا گفته شد که زمان دریافت آپدیت بزرگ ویندوز 10 به فاکتور های متعددی بستگی دارد. از فاکتور های مهمی که باید به آن ها اشاره کرد شامل نوع دستگاه مورد استفاده ی شما ، روشی که شما ویندوز 10 را نصب کرده اید و موقعیت جغرافیایی شما میشود و این فاکتور های اولویتی مایکروسافت در مورد انتار این بروزرسانی هستند. در وهله ی اول دستگاه های عضو خانواده ی سرفیس این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد. سپس دستگاه هایی که با ویندوز 10 وارد بازار شده اند و پس از آن Anniversary Update برای دیگر دستگاه های مجهز به ویندوز 10 منتشر خواهد شد.

بارگذاری بیش از حد سرورهای بروزرسانی ویندوز

همان طور که گفته شد این بروزرسانی قرار است برای چند صد میلیون دستگاه ویندوزی منتشرشود بنابراین حتی سرور های بروزرسانی قدرتمند کمپانی مایکروسافت نیز توانایی ارائه ی چنین پهنایی باندی را ندارند به خصوص در چند روز اول انتشار که قطعا صد ها هزار کاربر قصد دسترسی به سرورهای مایکروسافت را خواهند داشت و احتمال ظاهر شدن خطای بارگذاری بیش از حد سرورها برای کاربران وجود دارد. بدین ترتیب ممکن است حتی اگر بروزرسانی در اختیار شما نیز قرارز بگیرد، نتوانید در همان لحظه آن را دانلود و نصب کنید و مجبور به تاخیر انداختن زمان بروزرسانی شوید.

راه هایی برای دریافت بروزرسانی در 12 مرداد

شما به طور کلی چند راه برای دریافت بروزرسانی بزرگ ویندوز 10 پیش رو دارید. راه حل متدوال این کار، اقدام از طریق تنظیمات خود ویندوز 10، و چک کردن موجود بودن آپدیت به صورت دستی است که نیازی نیست بگوئیم برای این کار به Settings رفته، به قسمت Update And Security مراجعه کنید و گزینه ی Check For Updates را بزنید

.

دیگر راه برای دریافت این بروزرسانی استفاده از ابزاری به نام Media Creation Tool است که میتوانید این نرم افزار را از سایت مایکروسافت دانلود کنید. توسط این ابزار شما میتوانید بروزرسانی را بر روی سیستم خود نصب کنید در حالی که  Media Creation Tool امکان نصب ویندوز 10 را به صورت Clean و همراه با Anniversary Update به شما میدهد که این روش بهترین راه برای نصب بروزرسانی است و احتمال بوجود آمدن مشکلات عجیب پس از نصب آپدیت را بسیار کاهش میدهد. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده است. پس از اجرای آن مراحل را دنبال کنید تا به مرحله ی نصب ویندوز 10 برسید. گزینه ی Upgrade this PC now را انتخاب و Next را بزنید. پس از اینکه دانلود تکمیل شد، گزینه ی Accept را بزنید . سپس مطمئن شوید که تیک گزینه ی Keep Personal files and apps فعال است تا تمامی اطلاعات و برنامه های شخصی شما حفط شود. در نهایت بر روی install کلید کنید تا بروزرسانی بر روی سیستم نصب شود.

در نهایت روشی دیگر برای دریافت سریع Anniversary Update وجود دارد و آن هم این است که شما عضو حلقه ی اینسایدر شوید و جدیدترین بیلد ویندوز 10 را نصب کنید و بعد از 12 مرداد از عضویت اینسایدر خارج شوید. در حال حاضر کاربران عضو دسته ی Fast اینسایدر در حال دریافت آپدیت جدید ویندوز 10 هستند. هر چند پیشنهاد ما این است که برای تجربه ی بهتر از ویندوز 10، منتظر نسخه ی نهایی بیلد جدید شوید تا باگ های کمتری را تجربه کنید

.

جمع بندی

زمان توسعه ی Anniversary Update ویندوز 10 به پایان رسیده است و آزمایشی بزرگ برای مایکروسافت تا دو روز دیگر و زمان آغاز انتشار این بروزرسانی بزرگ در راه است. قطعا کاربران بی شماری چشم انتظار عرضه ی این بروزرسانی و نصب آن بر روی سیستم خود هستند. در حالی که ویندوز 10 اکنون به یک بلوغ محسوس رسیده است و مانند بیلد های اولیه این نسخه در سال گذشته، باگ های آزار دهنده ای ندارد، اما قطعا با بروزرسانی جدید مشکلات بسیار کمتر و ویژگی های جدید و جذابی به ویندوز 10 اضافه خواهد شد. شما نیز اگر از افرادی هستید که در انتظار نسخه ی جدید ویندوز 10 هستید و دو روز دیگر این بروزرسانی را دریافت نکردید، صبور باشید زیرا همان طور که گفته شد فرآیند انتشار به صورت آهسته و تدریجی صورت میگیرد.

.