ورود کیت حافظه RAM هزار دلاری به بازار

ورود کیت حافظه RAM هزار دلاری به بازاربله درست متوجه شدید! شرکت G.Skill  مشغول ساخت کیت وقتی صحبت از خرید تجهیزات کامپیوتری به میان بیاید، با هزار دلار خیلی کارها می توان انجام داد. این مبلغ حتی برای خرید یک سیستم حرفه ای برای بازی یا یک مانیتور خمیده 34 اینچی نیز کفایت می کند. البته گزینه دیگری نیز برای انتخاب وجود دارد: حافظه رم جدیدی که شرکت G.Skill ساخته است.


حافظه رم جدیدی از نوع DDR4 است که قدرت آن به 128 گیگابایت با مجموع هشت تراشه شانزده گیگابایتی DIMM می رسد. این حداکثر ظرفیتی است که پلتفرم X99 قابلیت پشتیبانی از آن را دارد. البته شگفتی های این حافظه رم تنها به قیمت و ظرفیت آن محدود نمی شود.


سرعت این کیت به 3200 مگاهرتز می رسد، که تقریبا با سریع ترین حافظه های موجود در بازار برابری می کند. این افزایش سرعت شاید تاثیر چندان محسوسی روی عملکرد سیستم نداشته باشد، ولی میزان تاخیر اندک آن است که وجه تمایز اصلی آن با سایر کیت های حافظه در بازار است. نرخ تاخیر عملکرد این حافظه رم با جریان برق 1.5 ولت به CL14-14-14-34 می رسد، ��ه در نتیجه در مقایسه با حافظه های DDR3 عملکرد بسیاری بهتری دارد.


اما قیمت بالای این کیت حافظه مانع اصلی ما برای انتخاب آن به عنوان بهترین گزینه موجود در بازار است. همچنین، برای استفاده از این کیت حافظه باید از مادربردی استفاده کنید که دارای تراشه X99 و همچنین هشت اسلات برای حافظه رم باشد.


شاید گمان کنید این قیمت برای کاربران خانگی یا حتی گیمرهای حرفه ای بسیار بالا است. بله همین طور است. چنین حافظه رمی در ماشین های صنعتی و کامپیوترهایی با پردازش های کلان بکار می رود. با این حال، رویای استفاده از چنین حافظه ای در سیستم خانگی مان که قدرت آن بسیار بیشتر از آن چیزی است که بازی های رده بالای 4K طلب می کنند شیرین است.


به هر حال بد نیست بدانید این کیت رم از اواخر ماه فوریه وارد بازار خواهد شد.