همزمانی سه نمایشگاه بزرگ صنعت IT ، مدیران و فعالان در این صنعت را در قاره کهن پراکنده کرده است.

همزمانی سه نمایشگاه بزرگ صنعت IT ، مدیران و فعالان در این صنعت را در قاره کهن پراکنده کرده است. 

 

1-    سی و ششمین نمایشگاه جیتکس دوبی

 Gitex exhibition in Dubai

تاریخ برگزاری  16 الی 20 اکتبر 2016  

(25 الی 29 مهر 95) (

 

 

نمایشگاه جیتکس دبی بزرگترین و معروفترین نمایشگاه خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات می باشد که هر ساله در شهر دبی امارات برگزار می گرددنمایشگاه جیتکس دبی مکانی برای آشنایی با آخرین نوآوری ها و تکنولوژی ها در حوزه فناوری می باشد و اکثر مدیران ارشد کمپانی های معروف دنیا و متخصصان این صنعت در آن شرکت می کنندنمایشگاه جیتکس دبی همچنین فرصتی برای آشنایی و ایجاد ارتباط با تولید کنندگان، خرید و سفارش و اخذ نمایندگی محصولات می باشد. در سال 2015، نمایشگاه جیتکس دبی با حدود 5000 غرفه دار از حدود 70 کشور مختلف برگزار گردید.

 

 نمایشگاه جیتکس 2016 دارای موضوعات و بخش های متنوعی است که به این شرح است:

شبکه و امنیت

شرکت های کوچک و متوسط

سخت افزار

 ارتباطات و مخابرات

دولت الکترونیک

کسب و کار دیجیتالی

بازاریابی دیجیتالی

موبایل و ارتباطات سیار

 اپلیکیشن و محتوا

تجارت الکترونیک و نرم افزار

فناوری رایانش ابری

راهکارهای اقتصادی و کارآفرینی

 فناوری بی سیم

و بسیاری موارد مرتبط با این موضوعات برگزار می شود و برخی موضوعات به عنوان نخستین بار ارائه و بسیاری محصولات جدید توسط کمپانی های مطرح و مشهور جهان رونمایی خواهد شد.

 

 

محل برگزاری:

مرکز تجارت جهانی دوبی  Dubai World Trade Centre

 

 

 

2-    شانزدهمین نمایشگاه CeBIT اوراسیا در استانبول ترکیه

Istanbul CeBIT Bilişim Eurasia

تاریخ برگزاری  13 الی 15 اکتبر 2016  

(22 الی 24 مهر 95)

 

 

CeBIT  ترکیه هم اکنون بزرگترین و مهم ترین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در اوراسیا با دسترسی به بازارهای شرق اروپا ، شرق میانه، منطقه خزر و مناطق دریای سیاه و بالکان است و تمام طیفهای فن آوری اطلاعات، ارتباطات ، نرم افزارو موضوعات مرتبط ICT را پوشش می دهد .
سبیت اوراسیا فرصتی بین المللی برای تجارت و یافتن مخاطبین جدید است. در اینجا، غرفه داران این فرصت را دارند تا با ارائه نوآوری های خود بازخورد مستقیم از کاربران و تصمیم گیرندگان شرکت های بین المللی دریافت کنند .در سبیت ترکیه کنفرانس های هم تراز با سطح اول دنیا برگزار می شود و بازدید کنندگان امکان منحصر به فرد ی برای ارتباط با کارشناسان موضوعات مربوط به دنیای دیجیتال وجمع آوری آخرین اطلاعات در مورد تحولات در صنعت فناوری اطلاعات دارند.هم اکنون این نمایشگاه با ثبت قرادهای میلیارد دلاری به سکوی تجاری اروپای شرقی ,اروپای مرکزی و خاورمیانه در حوزه ICT مبدل شده است.
کسب و کار جهانی:

فن آوری اطلاعات و ارتباطات از راه دور و شبکه

 IT مهندسی ، نرم افزار، راه حل ها و خدمات اینترنتی
 ضبط خودکار داده ها
 سیستم های صوتی و تصویری و پردازش صدا
 IT و فن آوری امنیتی کارت
 تکنولوژی بانکداری و خدمات مالی
 تحقیق و توسعه، لوازم الکترونیکی مصرفی
 عکاسی دیجیتال
 زندگی دیجیتال و مفاهیم زندگی هوشمند
 ارتباطات ماهواره ای
 پخش و محتوا ی تلویزیون

 

 

 

 

محل برگزاری:

مرکز تجارت جهانی استانبول (IFM) 

 

 

3-   فاز یک - صد و بیستمین نمایشگاه کانتون فیر در گوانجو چین

China Import & Export Fair - Phase One - Canton Fair – in Guangzhou, China

تاریخ برگزاری  15 الی 19 اکتبر 2016  

(24 الی 28 مهر 95) (

 

 

نمایشگاه گوانگجو دارای بیشترین حجم غرفه‌گذارهای داخلی و خارجی و بیشترین تعداد بازدیدکننده از سراسر جهان است. نمایشگاه گوانجو چین هر شش ماه یک بار تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان کشورهای مختلف جهان را در جنوب کشور چین گرد هم جمع می‌آورد و میلیاردها دلار معاملات تجاری را رقم می‌زند. تجربه بازدیدکنندگان این نمایشگاه نشان داده که بازدید از این نمایشگاه فرصت مناسبی برای مشاهده نمونه کالاها و کنترل بسته‌بندی و مذاکره مستقیم و بدون واسطه با تولیدکننده‌ها بوده و در کنار بازدید از نمایشگاه گوانگجو امکان بازدید از کارخانه‌ها و خطوط تولید غرفه‌داران نیز فراهم خواهد بود.

در این نمایشگاه ۵۰ ارگان مختلف تجاری، متشکل از هزاران شرکت تولیدی و تجاری چینی و خارجی حضور دارند. نمایشگاه گوانگجو چین در 2 دوره، هر 6 ماه یک بار در ماه‌های اکتبر و نوامبر به‌عنوان گوانگجو پاییزه و در ماه‌های اپریل و می به‌عنوان گوانگجو بهاره برگزار می‌شود. هر کدام از نمایشگاه‌های گوانگجو پاییزه و گوانگجو بهاره در 3 فاز برگزار می‌شود که طول برگزاری هر فاز 5 روز و فاصله بین فازها 3 روز است.

نمایشگاه کانتون با طولانی‌ترین سابقه جزو یک نمایشگاه تخصصی و جامع بوده و وسیع‌ترین مکان برای خریداران خارجی و بزرگ‌ترین کسب و کار در چین هست. نمایشگاه کانتون (نمایشگاه صادرات، واردات چین) بیش از 150هزار نوع محصولات چینی با کیفیت بالا را در خود جای داده است که این نمایشگاه در سه فاز تعریف شده است.

 

 

محل برگزاری مجتمع واردات و صادرات چین (گوانجو .جاده Yuejiang ) است.

محصولات فاز یک این نمایشگاه شامل ماشین آلات سبک و سنگین و تجهیزات وابسته، دوچرخه، موتورسیکلت، قطعات یدکی اتومبیل، محصولات شیمیایی، سخت‌افزار، ابزارآلات، ماشین‌آلات کشاورزی، وسایل برقی منزل، وسایل مصرفی الکترونیکی، کامپیوتر و محصولات ارتباطی، تجهیزات روشنایی، مواد ساختمانی و دکوراسیون، چینی بهداشتی و تجهیزات آن است.