معرفی پچ پنل Equip Passive PoE

معرفی پچ پنل Equip Passive PoE 

PoE-Patch-Panel-16-Ports

 

 

پچ پنل‌ها یکی از تجهیزات کاربردی شبکه هستند که استفاده از آنها در سال‌های اخیر گسترش یافته است. پچ پنل‌ها در حقیقت نقطه اتصال و مرکزیت کابل‌های شبکه متصل به کامپیوتر و تجهیزات دیگری چون هاب و روتر هستند. اگرچه استفاده از پچ پنل‌ها در یک سیستم شبکه‌ای الزامی ندارد، اما این ابزار کاربردی برای شبکه‌هایی که در معرض گسترش و اضافه شدن کلاینت‌ها قرار دارند، توصیه می‌شوند.

پچ پنل‌ها از تعدادی پورت شبکه تشکیل شده‌اند و در رک قرار می گیرند. متناسب با نیاز یک سیستم شبکه و تعداد فعلی و آتی کلاینت‌ها، ممکن است که تعداد پچ پنل‌ها در رک اصلی متغیر باشد، اما نکته مهم این است که یک سر تمامی کابل‌های کشیده شده شبکه در کل ساختمان در نهایت به پچ پنل وارد شده و ارتباط‌های شبکه را شکل می‌دهند.

 

 

 

در سال های اخیر تئوری انتقال برق روی کابل‌های شبکه باعث متحول شدن صنعت شبکه شد. در این فناوری که از آن به POE ( Power Over Ethernet) یاد می‌شود، بدون نیاز به کابل کشی جداگانه برق و با استفاده از دو زوج کابل شبکه می‌توان برق مورد نیاز تجهیزات شبکه را فراهم کرد. استفاده از پچ پنل‌های POE برای تلفن‌های IP، دوربین‌های امنیتی، انتقال صوت بر بستر اینترنت و سیستم‌های هشداردهنده کاربرد دارد و با این فناوری، دیگر نیازی نیست تا برای تامین برق DV (مستقیم) تجهیزات و دستگاه‌ها از آداپتور و منبع تغذیه جداگانه نبوده و توسط دو زوج از چهار زوج کابل شبکه (پین‌های 2-1 و 6-3) به راحتی می‌توان برق مستقیم مورد نیاز دستگاه‌ها را در اختیارشان قرار داد. بدین صورت انتقال داده‌ها (رفت و برگشت) و همچنین انتقال برق از طریق کابل‌های شبکه به راحتی امکان‌پذیر می شود.

 

 

نگاهی به پچ پنل Equip Passive PoE

شرکت‌های سازنده متعددی به ساخت تجهیزات شبکه منجمله پچ پنل‌ها مشغول‌اند. شرکت اکوئیپ یکی از سازندگانی است که تجهیزات شبکه با کیفیتی را تولید و عرضه می‌کند. پچ پنل اکوئیپ 16 پورت یکی از تولیدهای این شرکت است که علاوه بر اندازه کوچک، از کیفیت ساخت قابل قبولی نیز برخوردار است. این محصول یک پچ پنل PoE پسیو مقرون به صرفه است که برای ارتباط‌های پرسرعت اترنت طراحی شده است. این محصول از 32 پورت بهره می‌برد که 16 پورت ردیف بالا مربوط به ورودی دیتا و 16 پورت ردیف پایین مربوط به خروجی دیتا و پاور است. پچ پنل اکوئیپ توسط یک آداپتور سوئیچینگ 240 ولت با توان ارائه 48 ولت (120 وات در دقیقه)، برق DC را برای راه‌اندازی دستگاه‌هایی چون تلفن‌های IP و تصویری، دوربین‌های IP و فراهم می‌سازد. داده‌ها توسط پین‌های 2-1 و 6-3 و برق مستقیم 48 ولتی توسط پین‌های 5-4 و 8-7 در هر پورت Power + Data با سرعت حداکثر 100 مگابایت در ثانیه منتقل می شوند. اما هزینه کمتر، درصد خرابی و استهلاک پائین‌تر، نصب، راه‌اندازی و تعمیرات آسان‌تر و انعطاف‌پذیری بیشتر از مزایای پچ پنل‌های PoE محسوب می‌شوند.