دوربین امنیتی جدید Netatmo انسان حیوانات و وسایل نقلیه را تشخیص می‌دهد

دوربین امنیتی جدید Netatmo انسان حیوانات و وسایل نقلیه را تشخیص می‌دهداکثر دوربین‌های امنیتی به محض شناسایی یک جسم متحرک  به شما پیام هشدار ارسال می‌کنند. به منظور پیشبرد فعالیت این دوربین‌ها، شرکت Netatmo سال گذشته از یک دوربین مخصوص محیط داخلی خانه رونمایی کرد که می‌توانست چهره اشخاص را تشخیص داده و مبتنی بر تنظیمات پیش فرض پس از مشاهده این افراد، برای کاربر پیام هشدار ارسال کند یا نکند. این شرکت در نمایشگاه امسال نیز از یک دوربین امنیتی جدید مخصوص محیط بیرونی خانه رونمایی کرده است که می‌تواند بین انسان، حیوانات و خودروهای نقلیه تمایز قائل شود.

 

این دوربین امنیتی جدید Presence نام دارد. این دوربین از طراحی مدرنی برخوردار بوده و ظاهر آن مانند مکعب مستطیل است. طراحی مستطیلی این دوربین به واسطه استفاده از یک لامپ نسبتا بزرگ در بخش بالایی است. با توجه به اینکه این دوربین برای محیط بیرونی طراحی شده است، منبع نور بزرگی برای آن در نظر گرفته شده است و این دوربین می‌تواند مبتنی بر آنچه که می‌بیند، این نور را به صورت خودکار روشن کند. با توجه به اینکه دوربین می تواند برای تشخیص اجسام متحرک در تاریکی از اینفرارد استفاده کند، می تواند در صورت تشخیص انسان نور خود را روشن کرده و در صورت مشاهده یک حیوان، خاموش بماند.

 

شما می‌توانید تصاویر تهیه شده توسط این دوربین را به صورت زنده تماشا کنید، با این حال احتمالا بیشتر تمایل می‌دهید تا در صورت شناسایی یک جسم توسط دوربین، تصویر را چک کنید. در صورتی که پیام هشدار را به موقع دریافت نکنید، این دوربین تصویر را رکورد و ذخیره می‌کند، به گفته Netatmo این دوربین می‌تواند تا 100 بار ضبط را را ذخیره کند.

 

تمامی فعالیت‌های ارزیابی و فیلم‌های گرفته شده درون خود دوربین ذخیره می‌شوند و بر خلاف سایر شرکت ها، Netatmo هزینه جداگانه‌ای برای استفاده از دوربین‌های این شرکت به صورت ماهیانه دریافت نمی‌کند. با وجود اینکه عدم نیاز به پرداخت هزینه جداگانه یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود، ذخیره سازی این چنینی داده‌ها می‌تواند موجب نگرانی‌های امنیتی شود زیرا می توان به راحتی و با نابود کردن دوربین، تمامی این اطلاعات را از بین برد.