دستگاه فیوژن فوجیکورا Fujikora Fusion Splicer

دستگاه فیوژن فوجیکورا Fujikora Fusion Splicer


نمایندگی تجهیزات  فیوژن فوجیکورا

قیمت تجهیزات  فیوژن فوجیکورا

انتخاب یک دستگاه فیوژن مناسب برای فرآیند اسپلایسینگ سودمند و مفید می باشد. شما می توانید با در نظر گرفتن نیازها و هزینه مقرون به صرفه، دستگاه فیوژن مناسب را پیدا کنید. دستگاه فیوژن مبتنی بر تراز کردن برحسب هسته از دستگاه فیوژن مبتنی بر تراز کردن برحسب غلاف (Cladding) گران تر و دقیق تر است.

جهت اجرا فیوژن فیبر نوری و یا خرید دستگاه فیوژن با ما تماس بگیرید 

 مشخصات دستگاه فیوژن فیبر نوری فوجیکورا

برای دانلود کاتالوگ دستگاه فیوژن فوجیکورا 80S کلیک کنید


برای دانلود کاتالوگ دستگاه فیوژن فوجیکورا 70S کلیک کنید

 

سایز

146W x 159(D) x 150(H) mm

وزن

2.5kg with ADC-18 AC adaptor 2.7kg with BTR-09 battery

مورد استفاده فیبر نوری با استاندارد

SM (ITU-T G.652 & G.657), MM (ITU-T G.651),DS (ITU-T G.653), NZDS (ITU-T G.655),Others

تعداد فیبر جهت جوش همزمان

1

ضخامت فیبر نوری

80-150μm

ضخامت روکش فیبر نوری

100-1000μm

اندازه طولی برش فیبر

5 to 16mm using Sheath Clamp A, B or 5 to13mm using FH-60-250, FH-60-900

میزان افت جوش واقعی

0.02dB with SM, 0.01dB with MM, 0.04dB with DS, 0.04dB with NZDS

زمان جوش

7sec:SM FAST mode, 12sec :SM AUTO mode, 15sec:AUTO mode

میزان اتلاف برگشتی

60dB or greater

برآورد افت جوش

Several types of core deformations as well as core axis offset are taken into account for accurate loss estimate

میزان فضای ذخیره سازی

The last 2000 results to be stored in the internal memory

قدرت بزرگنمایی

X / Y (300X magnification), or both X and Y simultaneously (160X magnification)

روش مشاهده

By two CMOS cameras for intersecting fiber viewing and 4.73 inches TFT colour LCD monitor

تست کشش

1.96 to 2.25N

شرایط کارکرد ارتفاع از سطح دریا

0-5000M

شرایط کارکرد رطوبت

0-95% RH

شرایط کارکرد دمای محیطی

10to 50°C-

سایز کریمپ حرارتی مورد استفاده

4-6 cm

مدت زمان شرینک

13-15sec

تعداد جوش و شرینک با باطری

200 times of splicing and heat shrinking under with BTR-09

ولتاژ ورودی و خروجی

Auto voltage selection from 100 to 240Va.c. or 10 to 15Vd.c. with ADC-18. 14.8Vd.c. with BTR-09

طول عمر الکترود

3000 arc-discharges 


فیوژن فیبر نوری

به عملیات اتصال دو رشته فیبر نوری فیوژن فیبر نوری میگویند. این روش به دلیل داشتن کمترین میزان افت سیگنال و همچنین میزان برگشت پذیری پایین، مطمئن ترین روش اتصال بین رشته های فیبر نوری است.

در توپولوژی هایی که از کابل سینگل مود استفاده می‌شود تقریبا تمامی اتصالات به روش فیورن فیبر نوری انجام میگیرد. اما در حالت التی مود ماجرا کمی متفاوت است. دلیل این تفاوت ساختار چند لایه رشته های فیبرنوری مالتی مود است علی الخصوص زمانی که کابل های فیبر نوری تولید یک کارخانه نباشند.

نحوه کار دستگاه
دستگاه های فیوژن اغلب بر اساس نیازهای از پیش تعیین شده عملیات فیوژن و بر اساس دستورات کارخانه تنطیم و روانه بازار میگردند.

قبل از شرح نحوه کارکرد دستگاه ذکر این نکته ضروریست که کاتر دستگاه فیوژن بایستی بسیار با کیفیت و با دقت بالا باشد زیرا اگر سطح مقطع کاملا صاف نباشد عملیات فیوژن به درستی انجام نخواهد گرفت.


تراز اتوماتیک رشته های فیبر نوری

انتهای رشته های فیبر نوری بعد از برش بر روی سطح لغزنده دستگاه فیوژن قرار می گیرد. این سطوح لغزنده دو رشته فیبر را جهت انجام عملیات فیوژن به یکدیگر به صورت اتوماتیک تراز میکنند.

عملیات تراز کردن فیبر نوری در نقطه اتصال به دو روش انجام میگیرد:

روش Profile Alignment System---PAS:

از دو منبع نوری (LED یا لیزر) به زاویه 90 درجه از یکدیگر بر هر رشته فیبر نوری نور تابانده میشود. در مقابل هر نقطه یک دوربین مخصوص جهت تشخیص موقعیت فیبر نوری قرار دارد.

روشLocal Injection and Detection ---LID :

در این روش ابتدا از یک منبع نوری (LED یا لیزر) بر روی یک رشته فیبر نور تابیده میشود به طوری که برخی ا این پرتو ها با فیبر همتراز خواهند شد. در رشته دیگر تمام زوایا و خم های پرتوهای تابیده شده توسط یک Detector آشکار و محاسبه میشوند. دستگاه فیوژن اسپلاسر موقعیت رشته دوم را تا مادامی که دو رشته از نظر نوری تراز نشده باشند تغییر خواهد داد. 

همچنین سیستم LID بعد از عملیات فیوژن جهت براورد تلفات نوری نقطه اتصال را دوباره به همین روش تست میکند.

همچنین اغلب دستگاه های فیوژن دارای Heater جهت گرم کردن Shrink ها هستند.


انواع استریپر فیبر نوری

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید سه نوع استریپر (به ترتیب از سمت چپ) Miller Stripper و No-Nik و Micro Stripper که در ذیل به طور اجمالی ویژگی های انها مورد بررسی قرار گفته است.

Miller Stripper: این استریپر پرکاربرد ترین نوع است که با داشتن سه شیار با سایزهای مختلف بر روی تیغه خود قابلیت برداشت انواع پوشش های روی کابل فیبر نوری را دارد.

میکرو استریپر امکان استریپ کردن باا طول قابل اندازه گیری را فراهم میکند.

No-Nik استریپری بسیار دقیق بوده اما به دلیل حساسیت بالا بایستی به دقت تمیز و نگهداری شود.

هر سه این استریپرها ابزاری کارامد برای تکنسین ها میباشند و به خوبی قادرند پوشش های محافظ بر روی فیبر نوری را بدون اسیب زدن به Core بردارند.

نگه داری صحیح از این ابزار الات بسیار مهم است زیرا در صورت اسیب دید انها رشته های نوری در حین استریپ کردن اسیب خواهند دید. به همین جهت استریپرها نیاز به تمیز کردن دقیق و و جایگزینی فوریدر صورت اسیب دیدن دارند.


فیوژن چیست؟

فیوژن فیبر نوری روشی است که برای ارتباط بین 2 کابل نوری استفاده می گردد که به وسیله عمل جوش فیبر نوریدستگاه فیوژن انجام می شود. این عمل در اثر گرم شدن تارها (ذوب شدن تار ها در نقطه جوش) توسط الکترود هایدستگاه فیوژن و جوش دادن آنها به یکدیگر صورت می پذیرد.

دستگاه فیوژن در دو نوع قابل حمل و ثابت برای اولین بار تولید شده اند اگرچه دستگاه های کنونی تولید شده توسط کمپانی های مطرح مانند فوجیکرا - کرنینگ - فایتل - سومیتومو
قابل حمل بوده و دستگاه های ثابت از ��رخه تولید کنار گذاشته شده اند.

دستگاه فیوژن فیبر نوری قابل حمل به این دلیل که می توان آنها را به هر نقطه ای حمل کرد کارایی بیشتر خود را نشان داده اند و جایگزین دستگاه فیوژن ثابت گشته اند. دستگاه های فیوژن نیاز به یک اپراتور مجرب، آموزش دیده و دقیق دارند زیرا هر گونه خطایی در زمان فیوژن باعث تضعیف و خرابی فیوژن می گردد.

کابل های فیبر نوری که دارای تعداد کر های مشخصی می باشند به صورت
End to End متصل می گردند. حاصل این اتصال برقرای ارتباط فیبر نوری با سرعت بسیار بالا و با توانایی انتقال دامنه گسترده ای از اطلاعات می با شد.

دستگاه فیوژن فیبر نوری با تکنولوژی قوص الکتریکی سرعت عمل بالاتری نسبت به دیگر دستگاه های فیوژن قابل حمل دارند. تعداد محدودی از دستگاه های فیوژن را می توان در بازار یافت که هنوز با تکنولوژی میکروسکوپی Manual کار می کنند. در این نوع دستگاه فیوژن فیبر نوری تقریبا 90% عمل جوش را اپراتور انجام می دهد.
هم اکنون اکثر دستگاه های فیوژن از تکنولوژی لنز های میکروسکوپی استفاده می کنند که با داشتن نمایشگر TFT LCD بهترین کیفیت جوش را در هنگام. ارتعاش قوص الکتریکی به نمایش می گذارند.

در این دستگاه ها عمده عمل جوش توسط دستگاه فیوژن صورت می گیرد و تنها 60% فیوژن به دقت اپراتور بستگی دارد گرچه تنظیمات دستگاه نیز به عهده اپراتور می باشد. دستگاه فیوژن فیبر نوری در صنعت ارتباطات و مخابرات کارایی گسترده ای دارند.

شبکه های فیبر نوری بسیار سرعت بالایی دارند و دقت انتقال اطلاعات نیز در آنها گسترده می باشد همچنین پایین بودن میزان افت اطلاعات و دیتا در این نوع ارتباطات بسیار اندک و ناچیز است. در حال حاضر تمامی کشور های پیشرفته دارای صنعت مخابراتی _ رادیویی و رسانه ای فیبر نوری می باشند و تنها کشورهای در حال توسعه به علت عدم شناخت از تکنولوژی فیبر نوری و یا عدم توانایی در پرداخت هزینه های تکتولوژی فیبر نوری از این نوع شبکه استفاده نمی کنند.

تقریبا تمامی خطوط اینترنت پر سرعت دنیا فیبر نوری می باشند. بسیاری از
BTS های مخابراتی نیز در جمع شبکه های فیبر نوری در اقصا نقاط دنیا قرار دارند. بنابر این دستگاه های فیوژن مهمترین عمل را در ارتباط بین کابل هایفیبر نوری انجام می دهد.

دستگاه فیوژن از منبع گرمایی جهت ذوب شدن تارها یا دو تار نوری در محل جوش بهره می گیرند در گذشته و اولین دستگاه فیوژن از گاز برای این کار استفاده شد. هم اکنون انتقال این گرما از طریق پرتو افشانی لیزر و یا قوص الکتریکی در محل جوش صورت می پذیرد.

کابل های فیبر نوری جزء کابل های تولیدی تکنولوژی بالا در جهان به شمار می آیند و معمولا از چندین لایه تشکیل می شوند. در واقع دستگاه فیوژن باید با عمل
Splicing یا فیوژن ارتباط بین دو تار را برقرار نماید. تارهای نوری باید در هنگام عمل جوش کاملا تمیز وبه صورت صحیح برش خورده باشند.

هر گونه خمیدگی بیش از انداره استاندارد در کابل های نوری یا محل جوش فیبر نوری باعث قطعی موقت و یا دائم در کابل می شود.

 

مشخصات محصول