دستگاه فیوژن سومیتوموz1c

دستگاه فیوژن سومیتوموz1c


 نمایندگی تجهیزات دستگاه فیوژن سومیتومو

قیمت تجهیزات دستگاه فیوژن سومیتومو

انتخاب یک دستگاه فیوژن مناسب برای فرآیند اسپلایسینگ سودمند و مفید می باشد. شما می توانید با در نظر گرفتن نیازها و هزینه مقرون به صرفه، دستگاه فیوژن مناسب را پیدا کنید. دستگاه فیوژن مبتنی بر تراز کردن برحسب هسته از دستگاه فیوژن مبتنی بر تراز کردن برحسب غلاف (Cladding) گران تر و دقیق تر است.

جهت اجرا فیوژن فیبر نوری و یا خرید دستگاه فیوژن با ما تماس بگیرید

مشخصات فنی:

جمع و جور و وزن سبک با وزن 2.1 کیلوگرم از جمله باتری
اسپلایشی فوق العاده سریع (7 ثانیه)
گرمایش فوق العاده (28 ثانیه)
بدون گرد و غبار، مقاوم در برابر آب و شوک
عملیات صفحه لمسی
پشتیبانی از راه دور از طریق اینترنت
به روز رسانی نرم افزار از طریق اینترنت

فیوژن فیبر نوری

به عملیات اتصال دو رشته فیبر نوری فیوژن فیبر نوری میگویند. این روش به دلیل داشتن کمترین میزان افت سیگنال و همچنین میزان برگشت پذیری پایین، مطمئن ترین روش اتصال بین رشته های فیبر نوری است.

در توپولوژی هایی که از کابل سینگل مود استفاده می‌شود تقریبا تمامی اتصالات به روش فیورن فیبر نوری انجام میگیرد. اما در حالت التی مود ماجرا کمی متفاوت است. دلیل این تفاوت ساختار چند لایه رشته های فیبرنوری مالتی مود است علی الخصوص زمانی که کابل های فیبر نوری تولید یک کارخانه نباشند.

نحوه کار دستگاه
دستگاه های فیوژن اغلب بر اساس نیازهای از پیش تعیین شده عملیات فیوژن و بر اساس دستورات کارخانه تنطیم و روانه بازار میگردند.

قبل از شرح نحوه کارکرد دستگاه ذکر این نکته ضروریست که کاتر دستگاه فیوژن بایستی بسیار با کیفیت و با دقت بالا باشد زیرا اگر سطح مقطع کاملا صاف نباشد عملیات فیوژن به درستی انجام نخواهد گرفت.

تراز اتوماتیک رشته های فیبر نوری

انتهای رشته های فیبر نوری بعد از برش بر روی سطح لغزنده دستگاه فیوژن قرار می گیرد. این سطوح لغزنده دو رشته فیبر را جهت انجام عملیات فیوژن به یکدیگر به صورت اتوماتیک تراز میکنند.

عملیات تراز کردن فیبر نوری در نقطه اتصال به دو روش انجام میگیرد:

روش Profile Alignment System---PAS:

از دو منبع نوری (LED یا لیزر) به زاویه 90 درجه از یکدیگر بر هر رشته فیبر نوری نور تابانده میشود. در مقابل هر نقطه یک دوربین مخصوص جهت تشخیص موقعیت فیبر نوری قرار دارد.

روشLocal Injection and Detection ---LID :

در این روش ابتدا از یک منبع نوری (LED یا لیزر) بر روی یک رشته فیبر نور تابیده میشود به طوری که برخی ا این پرتو ها با فیبر همتراز خواهند شد. در رشته دیگر تمام زوایا و خم های پرتوهای تابیده شده توسط یک Detector آشکار و محاسبه میشوند. دستگاه فیوژن اسپلاسر موقعیت رشته دوم را تا مادامی که دو رشته از نظر نوری تراز نشده باشند تغییر خواهد داد. 

همچنین سیستم LID بعد از عملیات فیوژن جهت براورد تلفات نوری نقطه اتصال را دوباره به همین روش تست میکند.

همچنین اغلب دستگاه های فیوژن دارای Heater جهت گرم کردن Shrink ها هستند.


 

انواع استریپر فیبر نوری

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید سه نوع استریپر (به ترتیب از سمت چپ) Miller Stripper و No-Nik و Micro Stripper که در ذیل به طور اجمالی ویژگی های انها مورد بررسی قرار گفته است.

Miller Stripper: این استریپر پرکاربرد ترین نوع است که با داشتن سه شیار با سایزهای مختلف بر روی تیغه خود قابلیت برداشت انواع پوشش های روی کابل فیبر نوری را دارد.

میکرو استریپر امکان استریپ کردن باا طول قابل اندازه گیری را فراهم میکند.

No-Nik استریپری بسیار دقیق بوده اما به دلیل حساسیت بالا بایستی به دقت تمیز و نگهداری شود.

هر سه این استریپرها ابزاری کارامد برای تکنسین ها میباشند و به خوبی قادرند پوشش های محافظ بر روی فیبر نوری را بدون اسیب زدن به Core بردارند.

نگه داری صحیح از این ابزار الات بسیار مهم است زیرا در صورت اسیب دید انها رشته های نوری در حین استریپ کردن اسیب خواهند دید. به همین جهت استریپرها نیاز به تمیز کردن دقیق و و جایگزینی فوریدر صورت اسیب دیدن دارند. 

مشخصات محصول