ایستگاه‌های وای‌فای گوگل، سریع و امن برای همه کاربران جهان

ایستگاه‌های وای‌فای گوگل، سریع و امن برای همه کاربران جهانگوگل بیش از ۴۰۰ ایستگاه وای‌فای رایگان و پرسرعت را با موفقیت در هند احداث کرده است و نام آن را «ایستگاه‌های گوگل» گذاشته است.


گوگل و شرکا توانسته‌اند در کوتاه‌ترین زمان ممکن هات‌اسپات‌های وای‌فای را در هند و سایر نقاط جهان به‌صورت رایگان راه‌اندازی کنند.

هدف اصلی راه‌اندازی ایستگاه‌های گوگل در فروشگاه‌ها و مراکز خرید، اتوبوس‌ها، قطارها، سیتی سنترها و کافی‌شاپ‌ها در هر نقطه‌ای از دنیا است تا میلیون‌ها کاربر با خیال راحت دست به چت، مرور اینترنت، بازی آنلاین و پیدا کردن اطلاعات مفید آنلاین بزنند.

سال گذشته گوگل همراه با راه‌آهن هند و اپراتور RailTel 400 هات‌اسپات و ایستگاه را در این کشور جهت احداث تعریف کردند و در حال حاضر ۳.۵ میلیون کاربر در ۵۰ ایستگاه مشغول به استفاده از این خدمات هستند.

گوگل می‌خواهد با کمک شرکا و از طریق فیبر اینترنت را در ایستگاه‌های خود آورده و آن را از طریق وای‌فای در اختیار کاربر نهایی قرار دهد.

گوگل در طرح جدید موسوم به «یوتیوب‌گو» نسخه کم‌حجم خوری از یوتیوب را برای کاربران موبایل هندی را اندازی می‌کند تا آن‌ها پول کمتری بابت استفاده از ویدئوهای یوتیوب بدهند و فایل‌های موردنظر را به‌صورت آفلاین تماشا کنند.

در درازمدت گوگل می‌خواهد مدل موفق ایستگاه‌های وای‌فای در هند را در سایر نقاط جهان توسعه دهد.