اولین هارددیسک ۸ ترابایتی جهان

اولین هارددیسک ۸ ترابایتی جهانبه گزارش اینکوئیرر، این حافظه اطلاعاتی پرظرفیت با نام Seagate Surveillance HDD عرضه شده است و این طور که کارشناسان می‌گویند، باظرفیت‌ترین و پرحجم‌ترین حافظه موجود در بازار جهانی محسوب می‌شود که برای عکاسان حرفه‌ای، گرافیست‌ها، سیستم مرکزی دوربین‌های مداربسته و ... کاربرد زیادی دارد.

مت راتِلِج مدیر حافظه‌های اطلاعاتی این شرکت گفت: شرکت Seagate با کارخانه‌های بزرگ سخت‌افزاری ارتباط نزدیک دارد و به کمک آنها توانسته است این محصور منحصر به فرد را تولید کند. این هارددیسک حافظه‌ای در اختیار کاربران قرار می‌دهد که تا سال‌های طولانی تمامی نیازهای آنها را برطرف می‌کند. ما پیش‌بینی می‌کنیم هر کاربر با این محصول برای مدت ۱۰ سال کلیه نیازهای اطلاعاتی خود را برطرف می‌کند.

این هارددیسک مبتنی بر استاندارد ۳.۵ اینچی ساخته شده و به گونه‌ای طراحی شده است که برای فعالیت مداوم در ۲۴ ساعت طی هفت روز هفته فعالیت می‌کند.

این هارددیسک می‌تواند ۸۰۰ ساعت اطلاعات ذخیره شده با کیفیت بسیار بالا توسط ۶۴ دوربین دیجیتالی را به صورت همزمان در خود نگه دارد و به همین خاطر برای مراکز خرید، خیابان‌های شهری، صنایع پیچیده، ورزشگاه‌ها و دیگر محل‌ها مجهز به دوربین‌های مدار بسته بسیار مفید است.